יותר מ-500 אנשים השתתפו בסוף השבוע (שישי) בצעדת ערן יחד עם 'מוריה' בגדרה. הצעדה התקיימה זו השנה התשיעית, בהשתתפות כ-250 תלמידים מ-18 תיכונים השותפים למיזם החינוכי' תיקון עולם', לצד ילדים ואנשים עם מוגבלויות. הצעדה התקיימה תחת המסר "ביחד זה אחד", כחלק ממיזם 'תיקון עולם', של עמותת '' המונה ארבעה מרכזים לאנשים עם מוגבלויות ברחבי הארץ, ומשרד החינוך, במטרה להעביר את מסר השינוי החברתי ביחס לאנשים עם מוגבלויות וקבלתם כשווים בחברה הישראלית.

צילום: עמותת 'עלה'

 

את הצעדה הובילו האלוף במיל' וחתן פרס ישראל , סגן ראש מועצת גדרה סער רווח, מנהלת עלה 'מוריה' בגדרה נעמה סודקביץ', חבר הנהלת עלה שמעון רבינוביץ', מתנדבים מהמשטרה, עובדי חברת אל-על, חיילים וצוות עמותת 'עלה'. לאחר הצעדה התכנסו הנוכחים יחד עם חניכי ודיירי מרכז '" בגדרה, קיימו פעילויות חווייתית, הפעלות, דוכנים ועוד, על בסיס מסר המיזם: שילוב, הכלה והכרת האחר.

האלוף במיל' דורון אלמוג, יוזם צעדות ערן על שם בנו ערן אלמוג ז"ל: "בעבר ילדים עם מוגבלות שכלית הוחבאו מאחורי חומות של בושה. היום אנו מתייצבים יחד עם ילדי עלה גדרה למצעד של ערבות הדדית ואהבת אדם באשר הוא. כי עוצמת החברה לעולם תימדד בעוצמת החוליות החלשות. ככל שנעשה יותר לחיזוקן נהיה אנשים טובים יותר וחברה טובה יותר. ערבות הדדית ואהבת אדם הן לא סיסמאות, זו הרוח של העם היהודית שהביאה לתקומת מדינת ישראל, וזו הרוח שבסופה יש תמיד ניצחון".

לאורך שנת הלימודים השתתפו התלמידים במיזם. לצד לימוד ושיח בבתי הספר, סדנאות מיוחדות והרצאות מפי אנשים עם מוגבלויות, הצגות וסרטים על נושא המוגבלות, התלמידים מגיעים לביקור במרכזי עלה לאנשים עם מוגבלויות בירושלים, בבני ברק, בגדרה ובכפר השיקומי 'עלה נגב – נחלת ערן', לאחר מכן כל תלמיד יתנדב עם אנשים עם מוגבלויות במקום מגוריו. מרכזי 'עלה' מובילים בישראל ובעולם בתחום טיפול, שיקום ואיכות חיים של אוכלוסיות עם מוגבלויות מורכבות, במקצועיות בלתי מתפשרת לצד הרבה אהבה, חום ונשמה. זאת מתוך אמונה שגם לאנשים עם מוגבלות יש הזכות להיות שווים בחברה וכי זו חובתה של החברה הישראלית כלפי אנשים עם מוגבלות.

דורון אלמוג בצעדה לזכר בנו. צילום: עמותת 'עלה'

 

סגן ראש המועצה המקומית גדרה סער רווח, השתתף באירוע הביע גאווה באירוח המיוחד מעניקה המועצה המקומית למיזם יחד עם מרכז עלה 'מוריה': "תודה לכם התלמידים על שותפותכם ביום זה ולאורך השנה כולה, אתם העתיד של ישראל. נבחרתם להוביל שינוי מהפכני, ואנו גאים בשותפות, בעשיה ובטיפול בשונה ובאחר".

תכנית תיקון עולם' בהובלת רשת מרכזי עמותת עלה והאגף לחינוך העל יסודי במשרד החינוך פועלת זו השנה השלישית, ב-105 בתי ספר, 25 מתוכם מחינוך המיוחד, במטרה לשנות את היחס בחברה כלפי אנשים עם מוגבלות ולקבל אותם כשווים. בשנה שעברה השתתפו בפרלמנט ראשון כ 100 תלמידים מ- 64 חטיבות ביניים ותיכונים ברחבי הארץ. במסגרת התוכנית, התלמידים נפגשים עם אנשים עם מוגבלות, לומדים לקבל את השונה, יוצאים לסיורי היכרות במרכזים בהם מתגוררים אנשים עם מוגבלות, שומעים מכלי ראשון כיצד מתמודדים עם מוגבלות ויוצרים מיזמים חברתיים ברחבי הארץ כדי להעלות את המודעות לקבל השונה, ברוח חזון תיקון עולם שמוביל יו"ר הכפר השיקומי 'עלה נגב – נחלת ערן' חתן פרס ישראל אלוף במיל' דורון אלמוג.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.