"כשיצאנו מבית הדין ראינו את עו"ד יורם שפטל נאחז בקרנות המזבח, או יותר נכון – בקרנות המיקרופון. הכתבים אמרו שאולי יתנו לדבר למי שניהל את התיק במשך שנה – ואז התחילו התבטאויות 'צמאים לדם'. רצינו לקבור את עצמנו". כך אמרו עורכי הדין אילן כץ ואייל בסרגליק, סנגוריו לשעבר של לוחם כפיר אלאור אזריה, בראיון ליוסי יהושע ב"ידיעות אחרונות".

מתוך מסיבת העיתונאים בה שפטל מודיע על כוונתו להגיש ערעור

 

לאחר שהלוחם שחיסל מחבל הורשע בהריגה תחת הייצוג המשפטי של עורכי הדין כץ ובסרגליק – השניים משוכנעים כי הם לא נכשלו ברמה המקצועית. "ההתנהלות שלנו הייתה בצורה מיליטנטית, אבל ממלכתית ומכובדת. היה שופט, לא אנקוב בשמו, אמר לי לקחת עסקה של 7 שנים ולשתוק. אם לא אנחנו, אלאור היה יושב 10 שנים בכלא".

בתוך כך, עורכי הדין מתחו ביקורת חריפה על ההליך המשפטי, ובמקביל, טענו כי תוצאות המשפט מייצגות עבורם ניצחון. "זה היה משפט ראווה שנוהל כמו משפט ראווה. ולמרות הכל – בסוף ניצחנו".

שפטל בסרגליק כץ אזריה פלאש 90 טיפיאס
יורם שפטל ועורכי הדין היוצאים. צילום: פלאש 90, TPS

 

בניגוד לדעתם של עורכי הדין, משפחת אזריה סירבה לקבל את פסק הדין שהרשיע את בנם הלוחם. "צ'רלי אמר שאלאור החליט ללכת על ערעור. האמת, כבר הבנו את זה לפני השיחה איתו לפי הפוסטים בפייסבוק. אלאור יכל להיות בבית תוך 4-5 חודשים".

מנגד, בסרגליק וכץ טענו כי משפחת אזריה היו קליינטים נוחים במהלך המשפט, עד לרגע בו החליטו להגיש ערעור ביחד עם עורך הדין יורם שפטל. "לזכותו של האבא צ'רלי – כל החלטה שקיבלנו בתיק, הוא לא התווכח ולא ערער עליה. הכל, עד כשהגיע עו"ד יורם שפטל והם החליטו יחד ללכת על ערעור. ברגע שהם החליטו להגיש ערעור, התפטרנו".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20