היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש 90
היועץ המשפטי . צילום: פלאש 90

במטה ברכו היום (ג') על הפרסום לפיו היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, בוחן אפשרות למניעת הריסת בתים ביישוב ובכך להקטין את מספר המבנים המיועדים להריסה.

"אנו מברכים על החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, להשאיר שישה בתים ובכך למנוע הריסה חלקית, אך החלטתו זו היא טיפה בים וכי משימת הממשלה היא לקדם את הדיונים בעררים ולהסדיר את שכונת נתיב האבות כולה", אמרו במטה.

עוד הוסיפו כי "לו היו מקודמים העררים ועל פי תקדים פסק דין חרשה לא היה צורך בהרס הבתים ולא בניסור הבתים, וגם איום עתידי היה מוסר. על ממשלת ישראל והעומד בראשה, בנימין נתניהו, לקדם את הדיונים בעררים ולסיים את הליך ההכרזה בנתיב האבות. אנו קוראים לכולם להגיע למבנה הראשון הצפוי לההרס בימים הקרובים ולהתבצר יחד איתנו ולמנוע את ההרס".

בתחילת השבוע ערכו התושבים עצרת מחאה בהשתתפות שרים ואישי ציבור. , , אמר אז: "המצב פה הוא פרי הבאושים של הממשלות הקודמות. ההרס של נתיב האבות הוא הרס סתמי, אך יש עוד מה לעשות. אנחנו נשתמש בכל הכלים ונפעל בכל הכח לשמור על השכונה הזו".

השר בנט נושא דברים בעצרת. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
השר בנט נושא דברים בעצרת. צילום: מטה המאבק נתיב האבות

כזכור, עפ"י פרסום ב"מקור ראשון", מנדלבליט בודק אפשרות להוציא צו אלוף שיעניק לשבעה מבנים מתוך 17, היתרי בנייה זמניים שימנעו את הריסתם. בימים אלה נבחנת במשרד המשפטים, משרד הביטחון והמנהל האזרחי האפשרות להוציא צווים זמניים לבתים שרק אחוזים בודדים מהם יושבים על קרקעות שלא הוכרזו כקרקעות מדינה, והעתקת שאר המבנים ביישוב לחלקה סמוכה.

בחודש שעבר הורה בג"ץ להרוס את ששת בתי נתיב האבות סמוך לאלעזר ואת הנגרייה שנהרסה חלקית. מדובר בשישה בתים מתוך 15 שנבנו בחלקם על קרקע פרטית ושני מבנים נוספים, אנדרטה ונגרייה, אשר הוגשה נגדם עתירה לבג"ץ. ביהמ"ש קבע כי יש להרוס את הבתים עד לחודש מרץ 2018.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.