באמצע ימי השבעה, מאות הגיעו לאלעד, כדי להשתתף בחגיגת הברית של , בנם של שמואל וחן , שבני משפחתם נרצחו בפיגוע בערב שבת בנווה צוף (). "לא האמנתי שבאירוע של בני בכורי, שכל כך חיכיתי לו, נחגג עם חצי מדינה", אמר שמואל, האב הטרי ואח של אלעד וחיה הי"ד, ובנו של הי"ד. "במקום לשמוח שמחה שלמה, היא מהולה בדמעות ואנו בבגדי האבל שלנו. בחרנו בחיים, ובמיוחד בימים נוראים אלה אנו בוחרים בתקווה ולא בייאוש. בוחרים באחדות ולא בפילוג, בשמחה ולא בעצבות. בננו בחר עבורנו בחיים. בננו ניתן לנו במתנה יום לפני שחרבו חיינו. בחרנו במעמד פומבי זה שנזכר כמשפחה שמחה ולא שכולה וקרועה".

חגיגת הברית של ארי יוסף סלומון
חגיגת הברית של ארי יוסף סלומון

 

על התמיכה הציבורית הרחבה שהם מקבלים, אמר כי "כל מילה מחחמת לנו את הלב. לא האמנתי שאורחים רבים כל כך יגיעו", וביקש להודות לכל עם ישראל שבא לחזק אותם ולקחת חלק בשמחתם.

הוא אף הסביר את משמעות השם שנתנו לילדם – ארי יוסף סולומון. "השם ארי על שם סבי מצד אימי (אברהם אריה) ומקבל משנה תוקף אחרי הרצח, אחרי שאבא, ואלעד נלחמו כמו אריות להצלת משפחתם. השם יוסף על שם האבא שאני מעריץ, שחינך אותי לדרך ארץ וצניעות. הוא היה אהוב על כולם ונתן כוח, כך גם ארי יוסף סלומון שהגיע לעולם על מנת לתת לנו כוח".

בצל האבל: משפחת סלומון חוגגת לנכד. מתוך 'לפני כולם' הערב (ה')

סבתו של הנכד, טובה, שנפצעה בפיגוע אך ניצלה, סיפרה בראיון ל'לפני כולם' במהלך הברית על תחושותיה המעורבות. "קשה מאוד. מצד אחד האבל על שלושה ומצד שני זו שמחה שלבן הצעיר שלי נולד בן. בעלי לא זכה להיות בברית. זה שיוסי לא זכה, קשה לי מאוד". עם זאת, אמרה טובה, "אני מאושרת מבחינה זו שיש לי נכד חדש. אני כל כך לא אחת שמדברת. פתאום אני מקבלת חוזק כזה. הקב"ה כנראה נותן לבן אדם את החוזק הזה".

חגיגת הברית של ארי יוסף סלומון
חגיגת הברית של ארי יוסף סלומון

 

הפיגוע אירע רגע לפי שהתכנסה המשפחה לחגיגת ה"שלום זכר" של הרך הנולד, לאחר סעודת ליל השבת. אירוע שלא התקיים לבסוף, כאשר המחבל עמר אלעבד מהכפר קופר חדר ליישוב, נכנס לבית המשפחה ורצח את הסב ושני ילדיו.

אל הברית הגיע גם הרב הראשי לשעבר, ישראל מאיר לאו, שם אמר: "יש לי לאחל מכל הלב שהברית הזו תסמן קיום, חיים, נצח ומסירות נפש. למרות האבל שאי אפשר לתאר במילים, יש בנו את הרוח. אני מאחל מראש לרך הנימול שכשם שייכנס לברית ברום עם, עם כל המשפחה, כך ייכנס לחופה. איש בל ייעד, איש לא ייחסר. באותו הרכב, עם אותם אנשים, אותה משפחה".

בית הנרצחים בחלמיש, מיד לאחר הטבח. צילום: דובר צה"ל
בית הנרצחים בחלמיש, מיד לאחר הטבח. צילום: דובר צה"ל
יוסף אלעד וחיה סלומון הי"ד שנרצחו בפיגוע בחלמיש (נווה צוף) בליל שבת. צילום רפרודוקציה: TPS
יוסף אלעד וחיה סלומון הי"ד שנרצחו בפיגוע בחלמיש () בליל שבת. צילום רפרודוקציה: TPS

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.