מזה מספר שבועות שתושבי ותומכיהם במאבק מול המסתננים מפגינים מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון בשכונת בצפון תל אביב. כעת בני ציפר, שעבר לאחרונה מהפך ומעיד על עצמו כמי שאימץ ולקח חסות על ס., מסתנן מדרום ת"א שהיגר לצרפת – מוצא עצמו בפוסט תמיכה נרגש במנהיגת המחאה, . כך כתב בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו: "אני , שפי פז, לוחמת חברתית אמיתית, שנעצרה על ידי המשטרה במוצאי שבת מפני שהפריעה את מנוחתם הבורגנית של תושבי בהפגנה הקבועה שלה מול ביתה של נשיאת בתי המשפט העליון. אני מצדיע לך שפי פז, על שעזבת את מרצ והשמאל המפונפן כדי להיאבק בכוחותייך הדלים למען אלה הנדכאים באמת, למען היהודים בדרום תל אביב, וברבעים מוחלשים בערים אחרות, שנכבשו על ידי ומבקשי עבודה ומקלט מאפריקה.

"אני גאה בכך שתרמתי את חלקי לפרויקט ההדסטארט שלך, שהלוואי יצליח בגדול ותוכלי לממן את פעילויותייך ההומאניות. לא אחת סיירתי במקומות שאת מבכה על כך שנהפכו למסוכנים מאז נכבשו על ידי בעלי זרוע מקרב המסתננים מאפריקה. בכוח רצונך ובזכות הדבקות הטוטלית שלך במטרה הצלחת להביא את ראש הממשלה בנימין נתניהו לשכונות הבעייתיות האלה וסייעת להניע את התהליך של החזרת המסתננים ליבשת שממנה באו.

בני ציפר. צילום: ערוץ 20
"גאה שתרמתי את חלקי לפרויקט". . צילום: ערוץ 20

"אני איתך. איני חלק מן המחנה של נאורי השמאל, שפיהם מלא זעם על כוונת הממשלה להחזיר את המסתננים מאפריקה ליבשת שממנה באו. נכון שראוי לחמול על בני אדם באשר הם. אבל ראוי לחמול קודם כל על האנשים הקרובים אליך יותר, ואז – אם מתאפשר – על הרחוקים יותר. במקרה של השמאל המפונפן ששנינו ברחנו ממנו, סדר העדיפויות הפוך: היהודים תושבי הארץ הזאת, ובייחוד הם מזרחים, עומדים אחרונים בסולם העדיפויות.

"כשלעצמי אני אומר כך: אם עלי לבחור בין הישישה שנישקה את ידיו של בנימין נתניהו, בתחינה שיחזיר את הרחוב והבית שלה להיות מקום שראוי לחיות בו, לבין המסתנים מאפריקה, יהיו נחמדים ככל שיהיו, אני בוחר בישישה שנישקה את ידו של נתניהו. לא בגלל אהבתי הידועה לנתניהו אלא מפני שהמקום הזה הוא שלה ולא של המסתנן מאפריקה.

אני בוחר בישישה שנישקה את ידו של נתניהו
"אני בוחר בישישה שנישקה את ידו של נתניהו". רה"מ בדרום תל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"כדי להמחיש את הרעיון הזה, באה שפי פז ואומרת לשמאל המפונפן כך: מכיוון שאתם נדיבים כל כך על חשבוננו, תושבי שכונות הדרום, בואו נייבא את הבלגאן שלנו אל שכונות היוקרה שלכם. וכך נולדו ההפגנות החד-שבועיות שבראשותה, המתקיימות בשכונת צהלה, מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.

"והנה, כצפוי, אין דינו של מי שגר בצהלה ורעש ההפגנות מפריע לו, כדין מי שגר בדרום תל אביב והפיקניקים ההמוניים של משפחות המסתננים בגינה מול ביתו מפריע לו. בצהלה המשטרה צ'יק צ'ק עוצרת את מי שמפריע את מנוחת השכנים. וכך מצאה את עצמה שפי פז עצורה, אמנם לזמן קצר, ושוחררה בתנאים מגבילים.

"בצהלה המשטרה צ'יק צ'ק עוצרת את מי שמפריע את מנוחת השכנים". צילום עליון: גוגל מפות; צילום תחתון: פלאש 90
"בצהלה המשטרה צ'יק צ'ק עוצרת את מי שמפריע את מנוחת השכנים". צילום עליון: גוגל מפות; צילום תחתון: פלאש 90

 

"לא הייתי מסכים להצטרף למאבק של שפי פז אלמלא הכרתי מקרוב ובאופן אינטימי את מציאות החיים של המסתננים מאפריקה דרך ס. היקר, בחור ממערב אפריקה שהסתנן לישראל לפני כעשור, והיה לי כבן, וחי כיום בפאריס באושר עם אשתו ושתי בנותיו. אדרבה, מפונפני השמאל, קחו אליכם, לשכונותיהם הבורגניות ולבתיכם המרווחים, כל אחד מסתנן אחד, וטפלו בו, והעניקו לו השכלה ושלחו אותו ללמוד בחוץ לארץ. אבל לא. אתם הרי אוהבים את האנושות ולא מסוגלים לטפל באף אחד ספציפי.

"מפיו של ס., שלימדתי אותו אז לבגרות הצרפתית ונסעתי אתו לצרפת כדי לרשום אותו לאוניברסיטה, ומהמפגשים המרגשים אתו ועם אשתו ובנותיו הקוראות לי "פאפי", כלומר סבא, אני למד שאפריקה כיום היא מקום מתפתח, וכל המדינות שמפונפני השמאל מתנגדים שנתניהו יחזיר אותם לשם, הן מדינות משגשגות שמשוועות לאנשים בעלי יוזמה. ס. עצמו מייחל לעבוד באחת מהמדינות האלה.

הפגנת תושבי דרום תל אביב בצהלה, הערב. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90
הפגנת תושבי דרום תל אביב בצהלה, 7 באוקטובר. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

"לכן השקרים שמפיצים כאן על אפריקה מוציאים אותי מכליי. אלה שקרים מכוונים על ידי כל אותם ארגונים שקריים שיש להם עניין שהמסתננים יישארו כאן ויהוו נטל על המדינה, כדי שיהיה כאן בלגאן, אותו social unrest שהוא נשמת אפם של הארגונים האנטי ישראליים האלה. הם מתנגדים לכל פתרון הגיוני, כי כל פתרון יהפוך אותם למיותרים. איך יוכלו לספר שישראל היא מדינה גזענית אם תיפתר בעיית המסתננים? שפי פז! החזיקי מעמד מולם. אני איתך".

שפי פז לאחר מעצרה: "נמשיך את המאבק". מתוך 'לפני כולם' אמש (א'):עוד באותו נושא