המועמד לראשות הממשלה ויו"ר כחול לבן רא"ל (מיל') בני , ורא"ל (מיל') משה (בוגי) ערכו היום סיור מיוחד בבקעת הירדן. לסיור הצטרפו חברי הכנסת יועז הנדל, האלופה (מיל') אורנה ברביבאי, אלון שוסטר וצביקה האוזר. במסגרת הסיור יפגשו חברי הרשימה עם ראשי מועצת ומגילות ים המלח ויקיימו מפגש עם חקלאי ומתיישבי האיזור.

רא"ל (מיל') בני גנץ: "אנחנו מכירים את בקעת הירדן משנות שירותנו הארוכות- מכירים את חשיבותה האסטרטגית. בכל הסדר בקעת הירדן צריכה ותהיה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. הבקעה היא חומת המגן המזרחית של מדינת ישראל. היא לעד תהיה בשליטה שלנו. יש לזה חשיבות אסטרטגית עצומה. מתוך ההכרה בכך, וההערכה למתיישבים – נפתח תכנית לאומית ונקצה מיליארדי שקלים בשנים הקרובות להתיישבות, חקלאות ומסחר. נכין תכנית רחבה שתכלול גם הקמת מרכז עירוני במעלה אפרים והרחבה של כביש 90. כחול לבן מחויבת למתיישבים בבקעת הירדן".

שר הביטחון לשעבר רא"ל (מיל') בוגי יעלון: "אנחנו נשמור על שליטה ישראלית מלאה בבקעת הירדן במובן הרחב של המילה. שליטה מנהר הירדן ועד גב ההר. כל מי שמבין ביטחון – מבין שהבקעה צריכה להיות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אם הגבול יהיה הקו הירוק לשעבר- לא תהיה לנו כל שליטה על מה שקורה בין כפר סבא לבין טהרן.
בבקעת הירדן 9000 תושבים – חלוצים שמצפים לפיתוח. מדינת ישראל הזניחה בשנים האחרונות את בקעת הירדן. כשמדברים על ביטחון – מדברים על התיישבות. כחול לבן תחזיר את ההשקה לכאן".

ח"כ יועז הנדל: "הגענו לסרטבה, איזור אסטרטגי יותר מ-2000 שנה, החשיבות היא לא רק היסטורית, אלא גם חשיבות אסטרטגית לשמירה על בטחונה של מדינת ישראל והתיישבות. קו הגבול עובר בקו האחרון של המחרשה. אנחנו נחושים לשמור על המקום הזה מכל משמר. היו כאלה שויתרו על כך בעבר. לא אנחנו".

ח"כ : "זהו מרחב שאיננו זרים בו. חשיבות המשך שליטתה של מדינת ישראל בבקעת הירדן הולכת וגוברת, לכן אנחנו כאן חמישים שנה ובאנו לכאן כדי להישאר פה".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: בני גנץ מפזר היום הבטחות על עתיד בקעת הירדן אבל כשהיה רמטכ״ל הוא קידם תכנית לנסיגה מוחלטת מיהודה ושומרון ורצה להפקיר ולהעביר את בקעת הירדן לידיו של כוח רב-לאומי.

הבחירה בבחירות הקרובות היא בין ראש הממשלה נתניהו שכבר הוכיח את עמידתו בלחצים אדירים ושמר על ארץ ישראל, לבין גנץ-לפיד וברק שיוותרו על חבלי מולדת, יפנו יישובים ויסכנו את המדינה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.