במידה והעיר תכנס להסגר – אלו הסיבות שבהן יותר לצאת מבבני ברק: הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים , קבלת שירות רפואי חיוני, הגעה של עובד המועסק במפעל למתן שירותים קיומיים למקום עבודה וחזרה ממנו, וכן, עובדים בבני ברק שמתגוררים מחוץ לעיר יוכלו להיכנס אליה. “אין באמור בצו זה למנוע הגעת עובד המתגורר מחוץ לאזור המוגבל למקום עבודה המצוי באזור תעסוקה באזור המוגבל”, נכתב במסמך, שטרם קיבל אישור רשמי וסופי.

סגן ראש עיריית בני ברק אמר מוקדם יותר היום: “הטלת סגר על בני ברק – צעד פופוליסטי שנועד למצוא חן בעיני ראש העיר השכן מרמת גן, זה יהיה מכת מוות לעסקים ולא יסייע כלל במניעת התפשטות המגיפה”.

כמו כן, ‏ראש אגף לוט”ר, ביטחון פנים ועורף במל”ל, יגאל סלוביק אמר היום בוועדת הקורונה: “לתפיסתנו לא נכון לעשות סגר אזורי בב”ב אלא להוציא את החולים החוצה. נעשה הרבה יותר בדיקות בבני ברק מאשר במקומות אחרים אך אי אפשר להטיל סגר על בני ברק ולהפוך אותה לגטו”.

עוד התפרסם, שצה”ל הורה למילואימניקים של חיל הרפואה להחליף את מדי צה”ל במדים של מד”א לפני שהם נכנסים לבני ברק, דבר שעורר תגובות נזעמות מצד חיילים ברשת.

על פי צחי דבוש בגל”צ, ‏ביום ראשון נכנס צוות של צה”ל עם חיילות לבני ברק, והותקף ע”י תושבים. מאז יצאה הנחיה בחיל רפואה, שחיילות לא נכנסות לבני ברק וחיילים נדרשו להתחפש לאנשי מד״א. כמו כן, נעצר איש ‘הפלג הירושלמי’ לאחר שהפעיל כיתת לימוד אצלו בבית.

לאחר שקופת חולים כללית הקימה אוהל לבדיקת קורונה בעיר, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, עיריית בני ברק פירקה אותו בטענה שהאוהל נבנה בניגוד לאישורים.

בתוך כך, מתחם הסמינר “אור החיים” בבני ברק פתח את שעריו היום (ג’) לקליטת מבודדים. ביוזמת שר הפנים, אריה דרעי, שכרה עיריית בני ברק, בתיאום ואישור משרד הפנים, את מתחם “אור החיים” בעיר, למתן מענה הולם עבור מבודדים שאין להם תנאים הולמים להישאר בביתם.

הכניסה לסמינר “אור החיים” בבני ברק. צילום: משרד הפנים

לגבי ההכנות לפסח – הגר”ח קנייבסקי הורה שבשל הצפיפות הרבה בריכוזים החרדים, קיום שריפת חמץ כמידי שנה זה שאלה של פיקוח נפש ח”ו, צריך לדאוג לשריפה ע”י שליח בלי התקהלות וחלילה לפרוץ גדר.

יפי הלוי

יפי הלוי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.