מערכת וורדפרס הנה מערכת לניהול נותן בקוד פתוח (כלומר שיש לכם בעלות ושליטה מלאה על כל מה שקורה באתר).

מאמר זה יספק לכם הצצה קטנה אל תוך העולם של וורדפרס ויציג חלק מאפשרויות השימוש בו.

מדריך בניית אתרים בוורדפרס

שלב 1 – התקנת האתר – בשלב הזה של מדריך בניית אתר הוורדפרס שלכם יהיה עליכם להוריד את קובץ הוורדפרס מהאתר של וורדפרס בחינם. תוכלו להעלות את קובץ הRAR לשרת שלכם לתיקייה המבוקשת ולחלץ אותו שם וכך לבצע את ההתקנה של האתר על הדומיין שאתם רוצים.

אם לא ביצעתם התקנת אתר בצורה הזו מעולם מומלץ לקרוא מאמר מקיף יותר בנושא או להיעזר בבונה אתרים מקצועי. כמו כן בשרתים מסוים כמו GoDaddy למשל תוכלו לחסוך את הורדת הקובץ, חילוץ והתקנה ידנית שלו על ידי שימוש באפליקציה פנימית שלהם להתקנת אתר וורדפרס על הדומיין הרצוי שלכם.

שלב 2 – אפיון ועיצוב ראשוני – לאחר ההתקנה הראשונית של האתר תוכלו להתחבר למשרד האחורי של האתר שלכם בכתובת של האתר שלכם בתוספת /wp-admin בסוף הכתובת בדפדפן. זה יבקש מכם את המשתמש והסיסמה שהזנתם בהתקנת האתר וכעת התחברתם ללוח הבקרה של האתר שלכם. בלוח הבקרה תוכלו לנהל את האתר שלכם בקלות וביעילות, להוסיף ולערוך תכנים, להוסיף תמונות, לבנות תפריטים ועוד.

שלב 3 – ארגון תפריטים ותוכן – לאחר שאפיינתם את האתר שאתם רוצים ובחרתם תבנית מתאימה תוכלו להתחיל לארגן את התפריטים, מבנה האתר, תפריט הקטגוריות ומבנה התוכן שלכם.

בעלי עסקים בינוניים עד גדולים בדרך כלל משקיעים בבניית אסטרטגיית תוכן לאתר שלהם הכוללת בסופו של דבר גם את כתיבת התכנים. שירות זה עשוי לעלות לכם כמה אלפי שקלים אולם ייתן לכם נקודת פתיחה חזקה מאוד אל מול המתחרים שלכם.

שלב 4 – הנעה לפעולה – חשוב מאוד לכלול מספר הנעות לפעולה באתר, החל מיצירת אם אתם רוצים להגדיל את הסיכוי שהגולשים שלכם יפנו אליכם אתם בוודאי רוצים לכלול מספר אפשרויות ליצירת קשר אתכם (הפופולריות ביותר הן מייל, טלפון ישיר ליצירת קשר וטופס יצירת קשר).

ישנם בתי עסק שמתקינים גם צ'אט אוטומטי באתר או מאפשרים יצירת קשר דרך רשת חברתית כזו או אחרת. כמו כן כדאי לכלול גם מפת גוגל עם כתובת המשרד/החנות/בית העסק שלכם.

שלב 5 – התקנת תוספים וביצוע שיפורים – בניית אתרים בוורדפרס שופעת יתרונות אולם היתרון המרכזי של מערכת זו היא האפשרות להתקין תוספים שונים לשדרוג האתר. תוספים אלה יכולים לסייע הן בעיצוב ועימוד האתר, הן ברמת הביצועים שלו, בקידום האורגני שלו במנועי החיפוש, בהרחבת מגוון אפשרויות השימוש באתר ובשיפור חוויית המשתמש בו.

תוספים מומלצים לאתרי וורדפרדס

מבין התוספים המומלצים ביותר של וורדפרס נמליץ לכם על יוסט SEO קודם כל. תוסף זה מסייע בהתאמת התכנים באתר למנועי החיפוש על ידי חלוקת ציונים וכתיבת הערות לשיפור התוכן בעמוד.

כמו כן נמליץ על טופס יצירת קשר 7 המומלץ ביותר לבניית עמוד סטנדרטי ליצירת קשר עמכם דרך האתר.

כדאי להתקין תוסף נגישות על פי חוק (ישנם הרבה תוספים טובים בחינם). כמו כן מומלץ לקנות תוסף פרימיום הנקרא wp-rocket המסייע בשיפור ביצועי האתר.

תוספים נוספים שככל הנראה תצטרכו להתקין יהיו קשורים בעמוד כזה או אחר שתרצו להוסיף לאתר ואין אותו בתבנית ברירת המחדל שבחרתם או תוספים הקשורים בשיתוף התוכן ברשתות חברתיות.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20