הטקס החגיגי לכבוד יוסי בניון. צילום: ההתאחדות לכדורגל
הטקס החגיגי לכבוד יוסי בניון. צילום: ההתאחדות לכדורגל

 

יכול להיות שהדבר הגדול ביותר שהכדורגל הישראלי יזכור מהמשחק מול ספרד הוא שהיה זה משחקו האחרון של יוסי בניון במדי הנבחרת. 102 הופעות רשם הקפטן לשעבר של הנבחרת, אחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים של הכדורגל הישראלי, שסיים ככל הנראה פרק מפואר במדי הנבחרת הלאומית, בכבוד הראוי לשחקן גדול. טקס מכובד לפני המשחק, 18 דקות אחרונות מול אלופת העולם ואלופת אירופה לשעבר וקהל ביתי תומך ומעודד בטדי.

בסיום המשחק בניון דיבר והעניק מיני סיכום על הקמפיין, ועליו. "ברור לכולם שנבחרת ספרד היא הרבה יותר טובה, אבל הנבחרת שלנו שיחקה היום מצוין מהרגע הראשון. הרגשנו שאנחנו יכולים להשיג לפחות נקודה, סוף סוף נראינו כמו קבוצה מהרגע הראשון עד הרגע האחרון. אני חושב שהתחלנו בדרג הרביעי ושם גם סיימנו. זה המיקום שלנו כרגע, לצערי זה מה שאנחנו שווים. אם היינו עושים יותר, מבחינתי זו הייתה הפתעה. המלחמה הייתה מול אלבניה, אבל הניצחון בחוץ הטעה את כולם. רצינו את המקום השלישי, סיימנו בו ברוב הקמפיינים אבל בקמפיין הקודם היינו במקום הרביעי וכמעט בחמישי. יש הרבה דברים שצריך לתקן, אך מהמשחק הזה אפשר לצאת מעודדים".

בניון בהופעת הפרידה מהנבחרת. צילום: ההתאחדות לכדורגל
בניון בהופעת הפרידה מהנבחרת. צילום: ההתאחדות לכדורגל

 

הקפטן לשעבר לא הסתיר את המציאות העגומה של הנבחרת: "אנחנו כרגע לא מתקדמים, אנחנו עומדים במקום. מתברר שאנחנו לא עושים את הדברים נכון, וזה לא קשור למאמן כזה או אחר. צריכים לעבוד מלמטה ואולי במשך השנים הנבחרת תגיע להישגים. אלישע לוי? כשבוחרים מאמן כדי שיעשה שינוי, אי אפשר להסתפק בשנתיים. בנבחרת ישראל, כדי להראות דרך ושינוי, צריך המשכיות. אם החליטו שאלישע לוי מתאים לנבחרת, הוא צריך להמשיך גם לקמפיין הבא".

למרות ששיאן ההופעות בנבחרת חולם על עוד קמפיין, לפחות חלקי, הוא מבין שכנראה המשחק מול ספרד היה גם המשחק בו נפרד מהנבחרת. ממשחק פעיל לפחות: "יכול להיות שזה היה המשחק האחרון שלי. אני רוצה להודות להתאחדות על הטקס שעשו לי, זה כבוד גדול שלא כולם זוכים לו. היה נחמד לעשות את זה מול המשפחה והחברים. אני לא מסתכל יותר מדי רחוק, נדע בהמשך אם זה היה המשחק האחרון. אבל אם כן, אז שזה יהיה בצורה הזו, כאן עם הקהל. מבחינתי הנבחרת תמיד הייתה מעל הכול ובגלל זה לא ויתרתי, גם בגיל הזה. אני שמח שהוכחתי והמאמן הביא אותי גם לקמפיין הזה. אני מודה לקהל על העידוד היום ובכלל במהלך כל השנים שלי בנבחרת״.

בניון שהוזכר בעבר וכעת כמועמד לתפקיד מקצועי בנבחרת אמר: "אף אחד לא דיבר איתי על שום תפקיד, אני לא רודף אחרי שום תפקיד. אני מתרכז כרגע בבית"ר ירושלים. יש לי את המחשבות לעתיד, אבל זה רק כשארגיש עם הגוף שלי ואחרי שיחות עם המשפחה שהגיע הזמן".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20