בניון חתם במכבי פ"ת. צילום: מכבי פ"ת
בניון חתם במכבי פ"ת. צילום: מכבי פ"ת

רשמית:  חתם במכבי פתח תקוה לעונה וחצי. הקשר בן ה-37 חתם על חוזה לעונה וחצי וערך צילום משותף עם אבי לוזון ועומר גולן במדי קבוצתו החדשה, הרביעית מאז חזר לשחק בישראל.  רצה את בניון אותו אימן בבית״ר ירושלים מהרגע הראשון שעלתה האפשרות שהקשר יעזוב את קבוצתו והעובדה שמימר אמר לו שהוא מאמין ביכולת שלו לתרום לקבוצה גרמה לבניון להעדיף את פתח תקוה.

קשר בית״ר ירושלים שעזב בשבת את הקבוצה העדיף לחתום בפתח תקוה. בניון קיבל כמה הצעות כולל מהפועל תל אביב מהליגה הלאומית, מ.ס. אשדוד והפועל חיפה.

התנאי העיקרי של הקשר בן ה-37 היה לחתום לעונה וחצי. בניון קיבל החלטה להמשיך לשחק כדורגל ולא לפרוש בסיום העונה ולכן ההחלטה שלו לחתום בקבוצה שתיתן לו חוזה לעונה וחצי נעוצה בעובדה שהוא לא רוצה מעבר בסיום העונה לקבוצה נוספת ובנוסף למנוע לחצים מההנהלה והאוהדים לתת עדיפות לשחקנים שנשארים בסגל בעונה הבאה כאשר הקבוצה סיימה את מטרותיה העונה לקראת סיומה.

מכבי פתח תקוה התנגדה לתת לבניון חוזה לעונה וחצי. לפני חודש וחצי ראשי המועדון קיבלו פנייה בה שאלו נציגיו של בניון האם יחתימו את הקשר לעונה וחצי ונענו בשלילה. בניון עצמו העדיף מועדון גדול יותר עם קהל אוהדים גדול, יחסית, אבל ההחלטה לבחור את מכבי פתח תקוה התקבלה אחרי כמה שיקולים והבטחות שקיבל.

בניון הספיק להכיר את סגנון המאמן הישראלי וההשפעה של בעלי המועדונים וגורמים נוספים בנוגע להחלטות המקצועיות ולכן העדיף ללכת על בטוח. מכבי פתח תקוה נבחרה מכמה סיבות: ההסכמה לתת חוזה לעונה וחצי, ההיכרות הטובה עם העובדה שרון מימר שאימן אותו בירושלים והעובדה שמימר הודיע לו כי הוא רוצה אותו מאוד.

בנוסף, העובדה שאבי נמני משמש כסוכנם של מימר ובניון היתה עוד שיקול משמעותי. שיקול נוסף שהיה לבניון הוא היחסים הטובים מאוד שיש לו עם אבי לוזון. שיקול נוסף, אבי נמני ושינו זוארץ אחד האנשים החזקים במועדון, הם קרובי משפחה ונמצאים ביחסים מצויינים. בניון הבין כי מכבי פתח תקוה הוא בבית הכי אידיאלי עבורו ובעיקר המקום הכי בטוח מבחינתו. קבוצה עם פחות אוהדים וכנראה גם תשחק בפלייאוף התחתון, אבל יהיה לו הרבה שקט בזכות ההיכרות והעצמאות הכמעט מכסימלית של מימר, המילה שנתן זוארץ שרק שיקולים מקצועיים יקבעו כמה דקות בניון ישחק, גרמו לאחד השחקנים הגדולים בכדורגל הישראלי לבחור באחת הקבוצות הקטנות בליגת העל לסיים בה את הקריירה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא