קרן וקסנר המנוהלת על ידי איש העסקים לזלי וקסנר, פורסמה רבות בעקבות הקשר שלה לצמרת השלטון בישראל, ומימון של תכנית יוקרתית למדיניות ציבורית בארה"ב. הזכרנו בעבר כי בוגרי הקרן, סופגים במהלך התכנית ערכי שמאל רדיקליים. בהמשך לכתבה שפורסמה היום (ה) באתר, איש שוק ההון פרשן כלכלי של ערוץ 20 ארז צדוק מוסר פרטים חשובים ושופך אור על הפרשה.

איש העסקים ג'פרי אפשטיין שהורשע בעבירות מין ושם קץ לחייו בשנת 2019, היה נשיא הקרן, וחתום על העברות כספים שביצעה הקרן, בניהם השקעות בסטארטאפ אצל אהוד ברק.

בשנים 2004-2006 קיבל אהוד ברק 10 מיליון שקלים מקרן וקסנר, על שני מחקרים שכתב בשבילם. מהפרסומים עולה כי את המחקר הראשון שעסק בסכסוך הישראלי-פלסטיני, סיים ברק ואילו את מחקר השני לא השלים, בגלל חזרתו לחיים הפוליטיים, וריצה לראשות סיעת 'העבודה. אם זאת הקרן לכאורה "ויתרה" לברק על החזרת הסכום שקיבל על כתיבת המחקר השני.

 

כל הסיפור הוא שרוה"מ לשעבר ברק, קיבל את הכספים מקרן וקסנר במהלך היותו איש פוליטי. בנובמבר 2004 פרסם ברק את כוונתו לרוץ לראשות העבודה, והבחירות לכנסת התרחשו לאחר מכן באפריל 2006.

מפרטים אלו יוצא כי הכספים שקרן וקסנר נתנה לברק הייתה בהיותו איש פוליטי ואף הצהיר בכך בשנים אלו. החוק מתיר תרומות מגוף זר (קרן וקסנר) עד 2300 דולר, יוצא מכך שרוה"מ קיבל תרומה גדול מגוף זר אשר על פי הערכות, שימש לקמפיין פוליטי בניגוד לחוק.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.