, הבוקר. צילום: מרכז ליב"ה

 

בניגוד להנחיות היועמ"ש והוראת , גם הבוקר (ה'), ראש חודש תמוז ערכו נשות הכותל תפילה ברחבה הכללית במקום ברחבה שהוקצתה להן ועוררו מהומות.

כזכור, בעקבות הפרובוקציות של "נשות הכותל" מדי ראש חודש ברחבת הכותל והעימותים עם המתפללים, הנחה היועמ"ש שלא לאפשר לנשות הארגון להתפלל ברחבת הנשים אלא ברחבה מיוחדת שהוקצתה להן.

ההוראה ניתנה ע"י המשנה ליועמ"ש (פלילי), עו"ד עמית מררי, שקיבלה את עמדת המשטרה ורב הכותל לפיה הממונה רשאי לקבוע הוראות כדי להבטיח את מימוש זכות התפילה תוך שמירה על סדר ציבורי תקין במתחם. בישיבה שנערכה במשרד המשפטים נקבע כי אם יפרו הוראה זו, יוצאו נגד נשות הכותל "צווי הרחקה", כך לפי פרסום ב-Ynet.

כאמור, הבוקר הפרו הנשים הוראה זו ועוררו פרובוקציות שעוררו עימותים עם המתפללים. במקום נכחו נציגי משרד המשפטים שעקבו אחר ההתפתחויות. אמש הגיש ארגון "נשים למען הכותל" עתירה לצו על תנאי בנושא.

נשות הכותל, הבוקר. צילום: מרכז ליב"ה

"נשות הכותל מזלזלות במערכת המשפט ובמשטרה"

מהקרן למורשת נמסר כי: "למרות רצון הקרן למורשת והמשטרה להפריד בין הקבוצות, בחרה אותה קבוצה להיטמע בין הנשים האורתודוקסיות ובכך יצרה מהומה ומחלוקת בניגוד להנחיות משרד המשפטים. גם נציגים בכירים של משרד המשפטים נכחו הבוקר ברחבת הכותל על מנת לעקוב מקרוב אחרי האירועים בכותל ונוכחו לראות הפרה בוטה של החוקים וההנחיות מצד נשות הכותל, לאחר שיום קודם קיבלו נשות הכותל אזהרה נוספת בכתב מהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה בדבר הכוונה לנקוט נגדן צעדים מנהליים באם תפרנה נשות הכותל את ההנחיות".

ממרכז ליב"ה נמסר: "שוב הוכח כי הפגיעה המתמשכת הכותל ובמתפללים חייבת להיפסק. כפי שהתרענו בעבר, שר הדתות חייב לקרוא לממונה על הכותל ולמשטרה לסדר ולהפעיל את מערכת אכיפת החוק על מנת לעצור את הפרובוקציות הקבועות של נשות הכותל"

מארגון "" שהגיש אמש את העתירה לצו על תנאי, נמסר: "עוד ראש חודש עובר ברחבת הכותל בצורה פרובוקטיבית מצד נשות הכותל. אני מצפות שמערכת המשפט תבין שההתנהלות הפוגענית והאלימה של נשות הכותל חייבת לבוא אל קיצה והערכות האופטימיות שלהם שונות מהעובדות בשטח. מתי משטרת ישראל תפנים כי עליה להתייחס לאירועים הללו בדיוק כפי שהיא מתייחסת להפגנות אלימות אחרות ברחבי הארץ? נשות הכותל מזלזלות במערכת המשפט ובמשטרת ישראל ואין פוצה פה!"

נשות הכותל, הבוקר. צילום: מרכז ליב"ה
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.