שיח' עכרמה צברי, ראש המועצה המוסלמית העליונה ואחד מאנשי הדת החשובים ביותר במזרח ירושלים, אומר כי מתחם התפילה באב אל רחמה בשער הרחמים, יישאר פתוח למרות החלטת בית המשפט הישראלי שהורה לסגור אותו לאלתר.
"איננו מכירים בהחלטת בית המשפט הישראלי לסגור את מתחם התפילה באב אל רחמה", אמר צברי.
עוד אומר ראש המועצה המוסלמית, כי "המוסלמים אינם מכירים בסמכותו של בית משפט ישראלי לפסוק בענייני המסגדים במזרח העיר, הגם שברור כי ישראל חותרת להרחיב את אחיזתה בהר על חשבונו של הואקף המוסלמי ואף להקים בית כנסת במתחם שער הרחמים".
כזכור, נפתח המתחם על ידי הואקף בפברואר 2019 והפך לבית תפילה לכל דבר, למרות ניסיונות משטרת ירושלים לסגור אותו.
המקום נסגר בשנת 2003 בעקבות פעילותה של אגודת צדקה מטעם חמא"ס במתחם.
צברי אומר עוד, כי באחרונה הרחיקה ישראל 250 איש מתחום המסגדים, ובהם שומרי ואקף ואנשי דת מוסלמים והוא מאיים כעת, כי "הלחץ יביא לפיצוץ" וקורא לכל המוסלמים להגיע למתחם ההר, לשהות בו ולהתפלל שם ולעמוד בכך מול כל ניסיון כוחני ישראלי".
עוד הוא קורא למוסלמים ברחבי העולם לחזור ולחזק את אחיזתם במסגדים ולחדש את הבנייה בהם.
פתיחת המתחם ב 2019 הביאה למתיחות רבה במזרח העיר וצברי אומר כעת, כי משבר המגנומטרים בשנת 2017 כבר הוכיח את כוחו של הציבור המזרח ירושלמי שהביא לריבונותם של המוסלמים על ההר ואילו פתיחת המסגד ב 2019 הוכיחה פעם נוספת כי הריבונות במקום היא של המוסלמים.
בשני ביולי קיבלה הנהלת הואקף מכתב ממשטרת ירושלים, אליו צורפה החלטת בית המשפט המורה לסגור את המתחם.
בחודש פברואר 2019 הרחיב מלך ירדן את הרכב מועצת הואקף וצירף אל 11 חבריה עוד 7 אנשי הרשות הפלסטינית, כחלק ממאמציו לחזק את אחיזתו במקום נוכח החשש מהאפשרות שתכנית המאה תיתן דריסת רגל לסעודים במסגדים.
בין חברי המועצה החדשים גם חאתם עבד קאדר, איש הפת"ח, עדנאן חוסיני, שהיה שר לענייני ירושלים ברשות, מאזן סנוקרוט, שר ברשות בעבר ועוד.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.