פרטי ההסכם הקואליציוני ששר החינוך העלה לטלגרם

שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר (שני) בטלגרם לדרישת סיעת הבית היהודי להכריע בעניין פיסקת ההתגברות. "דרישתנו לחוקק אותה במתכונת של 61 ח״כים איננה הפתעה", כתב בנט.

"הליכוד *חתום* מולנו על הסכם קואליציוני מפורש", אמר השר והוסיף, "הסכמים יש לקיים. אני מצפה לתמיכה מלאה של הליכוד ביום ראשון הקרוב. נשיב את האיזון הנכון בין הרשויות".

מאוחר יותר הבוקר צייץ בנט "כדי להיכנס לפסים מעשיים של חקיקת פיסקת ההתגברות, אנו מוכנים לנסות להגיע להסכמות ולקיים דיון ציבורי לאחר העברת החוק בוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב ולאחריו להמשיך בהליך החקיקה. כל זה, ובלבד שהדיון לא יעכב את החוק".

אתמול (ראשון) אמר השר כי ביום ראשון הבא תובא פסקת ההתגברות לאישור ועדת השרים לחקיקה, בראשות שרת המשפטים, טרם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת. הנוסח שיובא בפני הועדה הוא הפסקה המורחבת, לפיה יידרש רוב של 61 ח"כים כדי לאשר מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ.

ראש הממשלה נתניהו והשר בנט במליאת הכנסת, מרץ 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לדבריו, זהו נתיב אמצע בין יכולת מוחלטת של בג"ץ לפסול חוקים (המצב הקיים), לבין מניעה מוחלטת מבג"ץ לפסול חוקים (המודל הבריטי). "מדינת ישראל עומדת בפני הזדמנות היסטורית: לחוקק את פסקת ההתגברות ולחולל רפורמה במאבק במחבלים ובהוצאת המסתננים הבלתי חוקיים, אך לא פחות מכך בריסון כוחו המופרז של בית המשפט בישראל".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20