שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) מפרסם היום (שישי) טור בעלון השבת 'מצב הרוח', בו הוא תוקף את הסרטון שפרסמה ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) בגנותן של בנות השירות הלאומי: "הסרטון שלה מלא בשקרים, תאוריות קונספירציה, התעלמות מעובדות פשוטות, צביעות והסתה", כתב בנט.

ח"כ מרב מיכאלי, מתוך הסרטון נגד בנות השירות הלאומי. צילום מסך

 

כזכור, בשבוע שעבר פרסמה מיכאלי סרטון בדף הפייסבוק שלה, בו היא פונה להורים ואומרת להם כי "בנות השירות הלאומי מסיתות את הילדים שלכם נגדם". לפי מיכאלי, בנות השירות הן מנגנון ל'שטיפת מוח' המופעל בניהולו של שר החינוך. מאז הספיקה מיכאלי לפרסם התנצלות על הפגיעה בבנות השירות בסרטון.

בטור במפרסם כאמור בנט, הוא כותב: "שמעתי את הדברים והזדעזעתי. חברת כנסת בישראל מסיתה נגד הסיירת החברתית ביותר של מדינת ישראל, נגד בנות יקרות שמתנדבות בימים ובלילות בבתי החולים, בפריפריה, בתנועות הנוער, בעבודה עם ילדים בסיכון".

"לא מדובר בפליטת פה או בטעות בניסוח, אלא בטקסט שנכתב מראש, הוקלט והופץ לעשרות אלפי אנשים", המשיך שר החינוך, "הסרטון שלה מלא בשקרים, תאוריות קונספירציה, התעלמות מעובדות פשוטות, צביעות והסתה. לא די בפרשנות האומללה שנתנה לפועלן הקדוש של בנות השירות הלאומי, מיכאלי אף התעלמה מהפרטים הבסיסיים ביותר ושכתבה את העובדות כך שיתאימו למציאות המעוותת שרצתה ליצור".

"ראוי שמיכאלי תתנצל בפני המורים". שר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

 

השר בנט התייחס לתגובות הרבות ממורות ומורים במערכת החינוך, שהגיבו בביטול לסרטון של מיכאלי: "די לקרוא את תגובות המורים והמורות ברשתות החברתיות על מנת להבין את גודל השקר וראוי שתתנצלי גם בפניהם".

אלון מליק

אלון מליק