שר החינוך נפתלי התייחס היום אחר הצהריים (ראשון) לפינוי שנעשה בהוראת בג"ץ מוקדם יותר בבוקר במבנה בשכונת . "הפינוי היום הוא מקומם ומיותר ונובע מאטימות של בית משפט אך גם ממדיניות שגויה של ממשלות קודמות שלאורך שנים תמכו בפינוי", אמר השר.

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר החינוך נפתלי . צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אנחנו כבר שינינו מדיניות זו והיום בכל העתירות המדינה כבר מביעה התנגדות לפינויים על מנת למנוע הישנות של מקרים כאלה. אנחנו נמשיך להוביל לפתרון בעניין נתיב האבות ועובדים באופן הדוק עם התושבים", הוסיף בנט.

מוקדם יותר היום התייחס גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' ממפלגתו של בנט לפינוי בנתיב האבות. "נכשלתי. סליחה", כתב סמוטריץ'. "עשינו המון בחוק ההסדרה כדי שזו תהיה הפעם האחרונה, אבל את הפעם הזו לא הצלחנו למנוע. סליחה".

הושלם הרס הנגרייה בנתיב האבות. צילום: הלל מאיר, TPS
הושלם הרס הנגרייה בנתיב האבות. צילום: הלל מאיר, TPS

בתוך כך בשעה זו התקבצו המוחים על הפינוי ועל "רמיסת זכויות האדם" כלשונם בנתיב האבות, בצומת בר אילן בבני ברק. המפגינים מניפים שלטים ואף חסמו את הכביש לתנועה.

מחאה על הפינוי בנתיב האבות בגשר בר אילן. צילום: צבי טסלר
מחאה על הפינוי בנתיב האבות בגשר בר אילן. צילום: צבי טסלר

כאמור, הבוקר פונה ונהרס מתחם מבנה הנגרייה בשכונת נתיב האבות שביישוב אלעזר. כוחות מג"ב הגיעו מדרך נתיב האבות ופינו את מאות המתבצרים במתחם מבנה הנגרייה. מצה"ל נמסר: "כוחות הביטחון השלימו לפני זמן קצר את הריסת המבנה הבלתי חוקי בנתיב האבות בהתאם להנחיית הדרג המדיני. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול במרחב לשמירה על הביטחון, החוק והסדר".

פעילים חוסמים לתנועה את הכביש בגשר בר אילן במחאה על הפינוי בנתיב האבות
פעילים חוסמים לתנועה את הכביש בגשר בר אילן. צילום: יוחאי שראל

 :עוד באותו נושא