19:32 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט: "סיפור עיתונאי הוא לא קודש הקודשים, צה"ל כן"

בנט: "סיפור עיתונאי הוא לא קודש הקודשים, צה"ל כן"

בראיונות שהעניק הבוקר לתקשורת תקף בנט את ערוץ 10 על שחצה קו אדום בפרשת ניסיון ההפללה של תא"ל וינטר באמצעות חייל שלו: "שבירת האמון בין מפקדים לפקודים"

לאחר שנחשפה הפרשה על תחקירן מטעמו של עיתונאי ערוץ 10 שהתחזה ללוחם במצוקה נפשית ונשלח להקליט את תא"ל עופר וינטר בניסיון להפליל אותו, התראיין שר הכלכלה נפתלי בנט בתכנית הבוקר של רזי ברקאי בגלי צה"ל ולא היסס לתקוף את התקשורת.

במהלך ראיון שנתן לרזי ברקאי בגלי צה"ל. ברקאי עקץ את בנט על כך שזה תקף את התקשורת בטוויטר וטען כי התקשורת "מבצעת אמבוש" לעופר וינטר. בנט אישר והביע את הזעזוע שלו מהרעיון שגוף תקשורת, במקרה הזה ערוץ 10, שולח אדם עם מכשירי הקלטה כדי להקליט מפקד בצה"ל. בנט האשים: "לדמיין שמפקד מדבר עם חייליו ומישהו מהם מקליט אותו זו שבירת האמון בין מפקדים לפקודים, אתם השתגעתם?!".

עולה להתקפה. נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
עולה להתקפה. נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

"לא רוצה שמפקדים יבררו את מילותיהם כי אולי איזה עיתונאי שלח תחקירן" אמר בנט והוסיף כי מבחינתו צה"ל הוא מחוץ לתחום וזהו שורש המחלוקת בינו לבין התקשורת. לדבריו יש מספיק דרכים לברר חשדות, כאלה שלא יגרמו לפגיעה באמון הבסיסי והערבות ההדדית בין מפקד ופקודיו, ערכים שחשובים יותר מכל תחקיר עיתונאי.

לשאלה האם הוא לא מסכים שמדובר בסיפור עיתונאי שמצדיק את המעשה ענה בנט: "סיפור עיתונאי הוא לא קודש הקודשים, צה"ל כן". בהמשך קרא בנט לתקשורת לעשות חושבים עם עצמה בעניין לאחר שלדבריו "חצתה קו אדום".

בנט המשיך בקו התקיף גם בראיון שהעניק ל-103fm, בו האשים את ערוץ 10 ב"מעשה שלא יעשה, ערוץ 10 צריך להתבייש בעצמו!". לסיום נזף בנט בתקשורת: "כל היום התקשורת חובטת, ואז פעם אחת שמבקרים אותם הם קופצים. אז תתרגלו, תתרגלו, מה קרה?".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"