שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי התייחס היום (ב') בפתח ישיבת הסיעה לפרישה מאונסק"ו, חוק יסוד ירושלים, השביתה במערכת החינוך והביקורת של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי על הממשלה.

על סגירת ערוץ 20: "בימים אלה לצערי, ערוץ 20 נאבק על קיומו. אני רוצה להדגיש, הערוץ אינו מבקש כסף, אלא רק להפסיק לחנוק אותו עם רגולציה מיותרת. במדינה דמוקרטית, ממשלה פשוט לא צריכה להתעסק כל היום בניהול כלי תקשורת. ממשלה לאומית שלא מצליחה למנוע את סגירת ערוץ 20 או שאינה יודעת למשול, או שהיא לא לאומית. נפעל בכל כוחנו להאיץ את הטיפול בעניין. מכאן אני קורא לראש הממשלה ולשר התקשורת: תפעלו מיד, מאיתנו תקבלו את הגיבוי המלא".

על ההחלטה לפרוש מארגון החינוך והתרבות המוטה של האו"ם, אונסק"ו: "מתוקף תפקידי כנשיא הוועד הישראלי של אונסק"ו, הנחיתי הבוקר את הוועד הישראלי לאונסק"ו להיערך לְפרישה מידית מהארגון. הדרג המקצועי יכין את כל התשתיות להיפרדות וליום שאחרי הפרישה. אנו ממשיכים את מה שהתחלנו בחודש אוקטובר האחרון בו ניתקנו בפועל את שיתוף הפעולה עם הארגון. ארגון שאינו מכיר בזיקה היהודית לעיר ירושלים, הופך את עצמו ללא רלוונטי, והגוף הזה ייעלם מן המפה לאורך השנים".

העמדה של המשלחת הישראלית באסיפת אונסק"ו
העמדה של המשלחת הישראלית באסיפת אונסק"ו

 

על חוק יסוד ירושלים: "אתמול ראש הממשלה נענָה לבקשתי להעלות את חוק יסוד שריון ירושלים להצבעה לקריאה שניה ושלישית. החוק יעלה – ויעבור, כי בשביל זה אנחנו כאן. העניין פשוט – חוק ירושלים שלנו אומר שהעברת שטח לְגורם מדיני זר תתאפשר אך ורק אם יהיה רוב של 80 חברי כנסת. אנחנו צריכים להפריד בין עיקר לתפל – ירושלים היא נצח, ונשקיע כל הניתן כדי לבסס את מעמדה בעולם. הבית היהודי פעל ויפעל תמיד לכונן חוקים לאומיים וערכיים שמחזקים את מחנה הימין ולא לחוקים שמחלישים אותו, או את אמון הציבור בו".

על השביתה במערכת החינוך: "אין מקצוע חשוב בישראל יותר ממורה. לַמורים בישראל מגיע יותר. לכן רק לפני שבועיים אנחנו העלינו את שכרו של מורה מתחיל ל-8,000 שקלים כבר בשנה הראשונה לעבודתו. עם זאת, יותר מדי פעמים בשנה אנחנו מתעוררים לכותרות של שותפינו במערכת החינוך שמחליטים להשבית את הלימודים, ולהשאיר את התלמידים ואת ההורים בבית, ובעצם לפגוע בחינוך. אנו מוכנים תמיד להידבר, אך לא נקבל התנהלות חסרת אחריות. איומי שביתה זו לא הדרך".

עדיין מחייך. אבי גבאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

על הביקורת שהשמיע אבי גבאי על הממשלה: "שמעתי את ידידי אבי גבאי מכנה את הממשלה: 'ההנהלה הכושלת ביותר של ישראל אי פעם'. אני רוצה לתקן אותו – אנחנו מנהיגים את אחת מממשלות ישראל המוצלחות ביותר אי פעם. איפה שאתה לא מסתכל, אתה רואה צמיחה. בחינוך, בכלכלה, בתשתיות, בביטחון, בצד המדיני. בכל מדד שתבחרו. אבל כנראה לדעת גבאי רק אם ויתרת, ניהלת".

"לא ויתרת על שטחים – לא ניהלת, החזרת מחבלים – ניהלת. לא חילקת את ירושלים – לא ניהלת. .מינית שופטים שמרנים – לא ניהלת. לכן אנחנו נמשיך להנהיג את המדינה לטובת העם עם הצוות המצוין שיושב סביב השולחן הזה וסביב שולחן הממשלה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא