אמש (ד') באירוע לציון יום ירושלים בישיבת 'מרכז הרב' התייחס השר נפתלי בנט לדיווחים על דרישות מישראל למסור שטחים לרשות הפלסטינית ואמר: "לפני דקות אחדות פורסם שיש הדורשים ממדינת ישראל להעביר שטחים בצפון השומרון לפלסטינים. העידן הזה שאנחנו מתייחסים לארץ ישראל כאל נדל"ן, העידן הזה נגמר. לא עוד ניקח מסור וננסר חלקים מהארץ שלנו בשביל להעביר לאויבנו. העידן הזה נגמר."

בהמשך אמר השר בנט כי שטחה של ירושלים לא ניתנת לחלוקה: "חזרנו הביתה, ואני מבהיר מפה: כשאנחנו אומרים ירושלים מאוחדת אנחנו מדברים על הר הבית. אנחנו מדברים על הכותל המערבי. אנחנו מדברים על כל העיר העתיקה. אנחנו מדברים על עיר דוד, ועל מעלה הזיתים ועל הר הזיתים ועל נוף ציון – על כל ירושלים שתשאר מאוחדת בריבונות ישראל, ורק בריבונות ישראל, לנצח."

אתמול דווח כי בארה"ב דורשים מישראל להעביר שטחים בצפון השומרון שפונו בימי ההתנתקות משטח C ל -B. משמעות הדרישה הזו – העברת כמה עשרות דונמים לשליטה אזרחית של הרשות הפלסטינית. כמו כן דורשים בבית הלבן מישראל להוסיף שורה של הטבות כלכליות לפלסטינים כדי להקל על מצבם ולדרבן אותם להגיע לשולחן המשא ומתן ללא דרישות מקדימות ועם רצון להגיע לעסקה עם ישראל.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20