שר החינוך נפתלי תקף את ערוץ 10 שמשדר הערב את ההקלטות התחקירן שניסה להפיל את הקצין הבכיר עופר : “ערוץ 10 מתעקש לסמן מפקד שדה, גיבור ישראל, שהציל אלפי חיים ולפגוע בו בכל הכח. תתביישו לכם”.

בחדשות 10 פורסמו הערב (ב’) הקלטות המפגש של פקודו לשעבר של הקצין הבכיר עם וינטר. לפי התחקיר אותו ניסו לבסס בערוץ 10, וינטר הורה לירות על ילד פלסטיני. לטענתם, הירי גרם לפגיעה ברגלו של הילד, והירי הוביל לתחקיר פנימי של צה”ל. אם הפרטים נכונים ואכן בוצע תחקיר כזה, חשוב להדגיש, לא עלה בו דבר.

לוחם קרבי ששירת תחת וינטר, שטען בפניו בשיחה כי במהלך קרב ברצועת עזה וינטר ירה בקטין פלסטיני.  “היית חייל שלי, תתבייש לך”, נשמע וינטר אומר בהקלטה. החייל המשוחרר, עונה לוינטר כי לא נשלח להפיל אותו או להכשיל אותו. לפי מה שפרסם עצמו בעמוד הפייסבוק שלו, אחרי שווינטר השתולל מכעס על הגילוי של מכשיר ההקלטה הוא החרים אותו.

“שליחת החייל- דבר שלא ייעשה”

עו”ד עודד סבוראי מסר בתגובה כי “לדברי תא״ל וינטר, כפי שאמר זאת בעבר, התוודה החייל לשעבר, ומסר שדרוקר שלח אותו וצייד אותו באמצעי ההקלטה. איך נודע לתא״ל וינטר על הקשר בין דרוקר לבין החייל לשעבר אלמלא אמר זאת החייל באופן מוצהר? דרוקר עצמו הודה בכך בפייסבוק אתמול כשכתב: ״…אחרי השיחה הזאת ביקשנו מהחייל ללכת לדבר על זה עם וינטר…״.

דרוקר פרסם גם קטע משיחה מוקלטת בין החייל לשעבר לבין חברו, בה אמר החייל לשעבר שפעילותו מכוונת להשפעה על מינויו של תא״ל וינטר למח״ט. שליחת חייל לשעבר להקליט את המח״ט שלו, זה דבר שלא ייעשה.

פרסום חלקי דברים כאילו מדובר בתמונה השלמה, גרוע מאי-פרסומם. לתא״ל וינטר אין כוונה להתעמת עם דרוקר והוא משוכנע שחשיפת האופן שבו דרוקר פעל כלפיו לפני שלוש וחצי שנים, תסייע לצופים להבין את ההקשר של תחקיר ״המקור״, שאין בו חדש וממחזר טענות שנחקרו במצ״ח ונסגרו זה מכבר״.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.