נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי ושר החינוך, אמר השבוע כי בכוונתו להגיש הצעת חוק להחלת החוק הישראלי במעלה אדומים עד סוף חודש ינואר.

"אחרי 50 שנה שאנחנו כאן, הגיע הזמן לסיים כאן את השלטון הצבאי. לכן, עד סוף החודש נגיש את החוק להחלת החוק ביהודה ושומרון ונצא לדרך חדשה. אנו נביא לממשלה הצעת חוק להחלת החוק הישראלי במעלה אדומים, יחד עם כל סיעות הקואליציה, אני מצפה שכל חבריי לממשלה יתנו יד בדרך החשובה הזו", אמר בנט.

מתוך 'הפטריוטים', דיון על סיפוח שטחי המולדת

מנגד, שר הביטחון אביגדור ליברמן הגדיר את כוונתו של בנט לספח שטחי מולדת כ"איוולת". ליברמן אמר: "זו פגיעה נטו במפעל ההתיישבות. מה שאנחנו שומעים היום זה רק דיבורים. אין גם כוונה להוציא שום דבר לפועל. זו רק כותרת של יום אחד, לא מעבר לזה. קודם כל צריך להיות חכמים, להתנהג בחכמה, לא צריך פה לחפש בכוח להתגרות באחרים".

משפט דרייפוס מודרני. שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר הביטחון אביגדור ליברמן. "שיטפל בהנייה במקום לברבר". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפלגת "הבית היהודי" הגיבה בחריפות לדבריו של ליברמן. בתוך כך, מפלגתו של בנט הזכירה את הצעתו של ליברמן מהעבר לספח את מעלה אדומים תחת ריבונות השלטון הישראלי. ״ליברמן הגיש בעצמו חוק בעד סיפוח מעלה אדומים, אז במקום לדבר ולברבר שיתמקד בלעצור את משכורות המחבלים ויטפל בהניה״, אמרו בבית היהודי.

אלעד שור

אלעד שור