המשבר בקואליציה סביב גישתו המדינית של אביגדור נמשכת. אחרי שזה אמר אתמול כי יש לשקול קליטת פלסטינים מלבנון ומסוריה, היום (ו') תוקף אותו ויו"ר הבית היהודי .

"לא, איווט. זו שגיאה חמורה, ולא נאפשר זאת. אף צאצא של פליט פלסטיני לא חוצה את הירדן לשטחי ארץ ישראל", קבע בנט. לדבריו, "מי שיכניס מיליוני צאצאי פליטים פלסטינים ליהודה ושומרון יחריב את הרוב היהודי שהשגנו בין הים לירדן".

שר החינוך נפתלי בנט ושר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: פלאש90
שר החינוך נפתלי בנט ושר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: פלאש90

 

בנט השיב לטענתו של ליברמן לפיה צאצאי פליטים שגרים במדינות המערב לא יוכלו להיקלט בשטחי הרשות, בעוד צאצאי הפלסטינים הגרים במדינות ערב יוכלו לעשות כן. "צאצאי הפליטים שנהם חיים בלבנון? שיהפכו שם לאזרחים. חיים במצרים או ירדן? שיתאזרחו שם".

עוד הוסיף שר החינוך כי בניגוד לפליטים הפלסטינים, יהודים שגורשו ממדינות ערב התאזרחו בין רגע בישראל ובכך למעשה תמה פליטותם. "אזכיר לך: במלחמת העצמאות נוצרו 650,000 פליטים יהודים שגורשו מארצות ערב. הם הגיעו לישראל והפכו מיד לאזרחי ישראל, כמובן.

"בעיית צאצאי הפליטים הפלסטינים תיפתר במקום מגוריהם (לבנון, סוריה, ירדן, עיראק), לא בין הירדן לים. יש מספיק שטח במדינות ערב (פי 300 מישראל!) ואין צורך להכניסם לכאן".

אין זו הפעם הראשונה השבוע בה מביע עמדות שגרמו למשבר חמור בממשלה. כזכור, תוכנית הרחבת קלקיליה תביא לתוספת של בין 6 אלף ל-14 יחידות דיור בשנים הבאות, זאת בעוד ההתיישבות היהודית ממתינה בציפייה דרוכה לאישורים לבנייה נוספת.

בנט עקץ, "להביא מיליוני פלסטינים לקלקיליה שעל כביש שש זהו אסון דמוגרפי ובטחוני. לכן איווט: אף פליט לא חוצה את הירדן. לא קווי 67' ולא קווי 48'".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.