המונולוגים האתאיסטים של ליאור שליין מעוררים את זעמו של שר החינוך נפתלי בנט. היום (א') כתב בנט פוסט נגד מנחה התכנית "גב האומה". "זכותך לא להאמין שהייתה דמות כזו, אברהם אבינו, כפי שהצהרת אמש (וזה עוד הדבר הפחות בוטה שאמרת כנגד סיפורי התנ״ך)", כתב בנט לשליין, "אבל הדרך בה אתה מתגרבז על מיליוני ישראלים שומרי מסורת היא דוחה".


בנט הוסיף והאשים את שליין בזלזול בעדות המזרח וביהודים מאמינים: "זלזלת במזרחיים ובמשורר ארז ביטון, שהעיד כי נפגע ממך עד עמקי נשמתו.אתה מזלזל בקביעות ביהודים מאמינים כמוני ובשומרי מסורת בפריים טיים, ושום מכונת צחוקים מוקלטים לא תהפוך את ההתנשאות הפריווילגית הזו ל'סאטירה'".

שליין התייחס לסרטון שפרסם בנט ביום שישי ובו סיפר על פרשת השבוע לך-לך. בתכנית של ערוץ 10 שליין לועג לבנט ולסרטון ואומר שיש מספר פרשנויות לפיהן ניתן לפרש את אירועי הפרשה, "למשל ששום דבר מזה לא קרה. אין שום הוכחה היסטורית שהיה איש כזה, אברהם".
מנחה "גב האומה" סיכם ואמר כי "ה'הוכחה' שבנט מנפנף בה היא סיפור מומצא, על איש שלא קיים מישות דמיונית לפני 3,800 שנה, בגלל ספר שאנחנו החלטנו שהוא קדוש".

מאוחר יותר, שליין הגיב והעלה פוסט משלו, בו תקף את בנט. "בנט, זאת כבר פעם שנייה שאתה מנסה להדביק לי ול"גב האומה" גזענות, כדי להסית נגדנו. הזלזול שלך בישראלים ממוצא מזרחי עד כדי כך עמוק, שאתה מניח שהם יגיבו באופן רגשי ויקנו את השקר הזה אוטומטית? שישכחו מי משתתפי התכנית? שלא יבדקו מה נאמר בה? המניפולציה שלך שקופה ולא תעבוד", קבע שליין. המנחה הוסיף, "תשאל את איילת שקד, היא שמעה שהמזרחים אינטליגנטים כמו אלי אוחנה".