שר החינוך נפתלי בנט מתייחס להתפתחויות בחקירות רה"מ נתניהו וכותב לפעילי הבית היהודי: "ממשיכים לנהל את המדינה כרגיל, ראש הממשלה מתפקד כראוי, מקווים שייצא נקי". 

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בראיון לגלי צה"ל אמר בנט כי גם אם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, לא בטוח שיפרק את הממשלה. "לא אמרתי שאפרק ממשלה גם בכתב אישום. נקרא אותו אם יהיה – ונחליט", אמר ל"דקל סגל". "שום דבר עד לרגע זה לא הוכח על ראש הממשלה, מ-א' על ת'. על בסיס דברים שעוד לא הוכחו, רוצים שראש ממשלה בישראל יתפטר? נבצרות זה היינו הך. הולכים מיליוני אנשים לקלפי, מצביעים, ואנחנו ניפגש עוד שנה וחצי בקלפי. לא טוב – תחליפו".

"יש לי שאלה, אתם באמת חושבים שהמצפון הערכי הוביל את ברק להכריח את אולמרט להתפטר? אני יודע מה הוא חשב? מה החישובים שלו? אהוד ברק הוא לא המגדלור המוסרי של עם ישראל, גם אם הוא מגדל זקן", תקף בנט. "הקריאה שראש ממשלה יתפטר על בסיס חשדות שלא הוכחו, זו דבר שבינו לבין ערכים אין שום דבר. יכול להיות שהכל יופרך, יכול להיות. יש לנו רשויות חקירה ואנחנו נחכה בסבלנות. המון אנשים מייחלים לנפילת נתניהו, אני לא. מי שחושב שהפלת ראש ממשלה על בסיס חשדות של הוכחו זה דבר ערכי – זה לא נכון".

הבוקר שלח בנט מכתב לפעילי מפלגתו ובו הבהיר כי מבחינתו, עסקים כרגיל. "אנחנו ממשיכים לנהל את ענייני המדינה כרגיל", כתב בנט. כפי שכבר אמרתי, עניינים ערכיים הם לשיקול הבוחר, ועניינים פליליים יוכרעו במערכת אכיפת החוק".

עוד הוסיף בנט כי "אנחנו מקווים מאד שראש הממשלה ייצא נקי מכל התהליכים, לטובתו ולטובת מדינת ישראל. למיטב שיפוטי ראש הממשלה מתפקד כראוי, ויש לנו ממשלה לאומית טובה שתמשיך להוביל את ישראל".

בתוך כך, בסקרים שפורסמו אתמול מתברר כי החקירות מחזקות את הליכוד: סקר שפורסם אמש בחדשות 10 מראה כי אילו הבחירות היום הייתה הליכוד בראשות נתניהו המפלגה הגדולה ביותר עם 27 מנדטים.

מפלגת "יש עתיד" בראשות לפיד זוכה ב-23 מנדטים, המחנה הציוני בראשות אבי גבאי מקבלת 15, הבית היהודי עם עשרה מנדטים, "כולנו" של משה כחלון מקבלת שמונה מנדטים, "ישראל ביתנו" זוכה ב-7 כמו מרצ, יהדות התורה עם שישה וש"ס עם חמישה. הרשימה הערבית המשותפת מקבלת 12 מנדטים. סה"כ זוכה הקואליציה הנוכחית ל-63 מנדטים.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20