שר החינוך נפתלי בנט יצא הבוקר (ה) במתקפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו והאשים אותו בנטישת הציונות הדתית.

השר בנט פנה הבוקר לראש הממשלה במהלך ישיבת הממשלה ודרש את התערבותו בשמירה על מכינת עלי, ובמניעת סגירת הפנימייה הצבאית הדתית.

שמח בקואליציה. נתניהו, בנט וחוטובלי. תמונות: פלאש90
שמח בקואליציה. נתניהו, בנט וחוטובלי. תמונות: פלאש90

בנט האשים את נתניהו כי ברגע האמת הוא זנח את הציונות הדתית ושכח לדאוג לאחד ממוסדות הפאר שלה שתרומתו היא תרומה למדינת ישראל כולה.

לגבי סערת הרב לוינשטיין שיצא באופן בוטה נגד שילוב של נשים בצבא בפרט ונגד גיוס לצה"ל בכלל, הבהיר בנט כי הדברים שנאמרו חמורים ביותר והוא דוחה אותם מכל וכל.

עוד אמר השר בנט לראש הממשלה כי אין כל מקום לשתיקה או הבלגה בעניין הדרישה לסגירת המכינה וכי עליו להתערב מיידית ולמנוע זאת בהקדם.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הגיבה למתקפה של שר החינוך על ראש הממשלה נתניהו: "השר בנט מנסה לצבור הון פוליטי על חשבון הליכוד. כולם מעריכים את המפעל החינוכי של המכינה בעלי. ראש הממשלה מוקיר את המכינה הקדם צבאית בעלי, ובמערכת הבחירות האחרונה הגיע לביקור במכינה. חבל שהדיון בנושא כל כך חשוב כמו אופי השרות בצה"ל הפך לדיון פוליטי ופופוליסטי".

כזכור, אחד מראשי המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין עורר סערה כשאמר בנושא גיוס לצבא: "שיגעו לנו את הילדות. מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, אך הן לא יהודיות בקצה. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש… סדרי העדיפויות. עכשיו אתה בוגר שנה ב', וואלה, אתה חם, לחמנייה טרייה, דוס טוב, 'דוס טרור', אתה בעד היהודים, בעד הדת, בעד אלוקים, מה שנקרא – אש. כשאתה חם מהתנור אתה בוחר אישה חמה, בדוסיות. ודאי שהיא חמה כי היא אישה, אם היא לא שירתה בקרקל. אחרת, איך תהיה חמה?".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם