הבוקר, בראיון לאריה גולן בכאן ב', תקפה יו"ר מפלגת התנועה את יוזמת שר השיכון יואב גלנט, "מזרח גוש דן": "במה תורמות עוד התנחלויות למדינת ישראל?", שאלה לבני.

ציפי לבני. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ציפי לבני. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לדבריה, "כל בכירי הביטחון בהווה, בעבר ובעתיד אמרו ויאמרו בעתיד כי כל ההתנחלויות לא מביאות ביטחון, אלא צורכות ביטחון. כל הכוח שצה"ל משקיע רק בשמירה, לא נגד הטרור, אלא על עוד גבעה מבודדת. שלא ידברו איתי על הורדת מחירים. אם יש להם אידיאולוגיה, שיבואו ויגידו שיש להם כזו. הם מוכנים להסתכן בזה שלא יהיה רוב יהודי".

לבני דרשה ממועצת יש"ע, שיזמה את התכנית, להודות בכך שהיא מציעה תכנית לפתרון משבר הדיור מתוך מניעים לא כנים. "יש מספיק שטחים בתוך מדינת ישראל, תהפכו אותם למקום שזוגות צעירים יכולים לגור בהם, תסדרו שם חיים טובים, גם בנגב וגם בגליל. תפסיקו לשווק לנו שטחים במחירים זולים או בביטחון".

"כמו בנחל עוז ובאשקלון מאז שהחרבת את גוש קטיף"

מאוחר יותר שיתפה לבני את הקטע מתוך הראיון בחשבון הטוויטר שלה וביקשה: "שמישהו יסביר לי במה תורמות ההתנחלויות לביטחון; צריך להפוך את הגליל והנגב לגוש דן צפון ודרום". יו"ר הבית היהודי, הרים את הכפפה וכתב כי הדבר יחזור על אפקט ההתנתקות.

"אסביר: בלעדיהם יעופו רבבות רקטות על תושבי גוש דן, מנהרות טרור מתחת כביש 6, וגיהנום כללי", צייץ בנט והוסיף בעקיצה, " נו, כמו בנחל עוז ובאשקלון מאז שהחרבת את גוש קטיף".

לבני השיבה מצידה: "לא נפתלי, אזרחים לא עוצרים את הטרור. את זה עושה צהל בשת"פ עם הרש״פ. חבל שאתה לא סופר את כל הנפגעים ברצועת עזה לפני ההתנתקות. במתמטיקה אתה טוב".

שר החינוך הציע לאשת האופוזיציה כלל ברזל: "לאורך זמן איפה שאין אזרחים ישראלים, צה״ל לא נשאר. הדינמיקה: פעילות אויב>נפילת חיילים>זעקה ציבורית>פינוי צה״ל>גהנום". בציוץ זה, רמז בנט למצב הקיים בלבנון, בו מאז ישראל נסוגה בשנת 2000, חיזבאללה התחמש, וכיום נחשב לאיום המשמעותי ביותר על ישראל, עם יכולת לפגוע בכל שטחי המדינה באמצעות טילים.

לבני התחמקה מהשיעור שניסה בנט ללמד, והציעה לפנות לפורומים בינלאומיים שיבטיחו שיבוא שלום. "אז אתם שולחים מתנחלים כדי שנשלח חיילים לשם? מה שייתן ביטחון זה השלמת הגדר שאתם מתנגדים לה, קביעת גבול ומימוש ההתחייבות שהשגתי למדינה מפורזת".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.