, המכהן גם כיו"ר , נאם אתמול (ב') בכנס של שנערך בסימן "60 שנים למל״ג".

השר נפתלי בנט בכנס ההשכלה הגבוהה. צילום: דוברות שר החינוך

 

במהלך נאומו התייחס בנט למספר תהליכים שהתהוו במערכת ההשכלה בשנים האחרונות כגון עלייה במספר הסטודנטים במקצועות הייטק וההנדסה אל מול ירידה במקצוע המשפטים, הגדלת מספר הסטודנטים הערבים והשתלבות המגזר החרדי.

בהמשך נאומו התייחס השר לטענות שהשמיעו כלפיו ראשי האוניברסיטאות על הגידול האקדמאי במכללות ועל הניסיונות לקדם את : "זכינו לקיתונות של התנגדות קשה מצד המוסדות האוניברסיטאיים הוותיקים שפשוט לא מעוניינים להיפתח לתחרות. כדי למנוע תחרות, הושמעו לאורך הדרך כל הסיבות שרק ניתן לדמיין, בהן הטענות המופרכות לפוליטיזציה באקדמיה והפיכתה ל"סניף של הבית היהודי". עוד הבהיר: "האקדמיה הישראלית איננה, לא הייתה ולא תהיה סניף של הבית היהודי, אך היא גם חדלה מלהיות המגרש הביתי של שוברים שתיקה והשמאל הקיצוני״.

בהמשך תקף בנט אנשי האוניברסיטאות ואמר: "דווקא אנשי האקדמיה, הפלורליסטים, אבירי חופש הביטוי, צריכים לשמוח על הגיוון ופתיחת השורות גם לקולות ומוסדות נוספים שקולם לא נשמע עד כה. להתנגדויות הללו מעולם לא היה בסיס שאינו החשש מתחרות״ בנט המשיך ואמר: "תמוהות בעיניי זעקות השבר ונורות האזהרה של נביאי זעם על קיצה של אקדמיה עצמאית וחזקה. האקדמיה בישראל חיה ותוססת, כך הייתה וכך תישאר".

כנס ההשכלה הגבוהה. צילום: דוברות שר החינוך

 

עם סיום נאומו אמר בנט: "לפני כשבועיים פניתי לוועד ראשי האוניברסיטאות, בבקשה לצרף את אוניברסיטת אריאל כחברה רשמית בוועד שנהנה משיתוף פעולה ממשלתי מלא ותקציב ציבורי. אמרתם שאינכם מועדון סגור? עכשיו העת לעבור ממילים, למעשים. חובת ההוכחה עליכם".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל


:עוד באותו נושא