יו"ר המשותף של חושף בשידור בעמוד הפייסבוק שלו כעת את פרטי המשא ומתן מול . מסביר מדוע לאיחוד מפלגות הימין נשמרים שישה מקומות בעשירייה הראשונה – אמנם חזק יותר בסקרים אך מודה כי למרות הסקרים, בימין החדש מכבדים את העובדה שבסופו של דבר, איחוד מפלגות הימין נכנסו לכנסת ואילו לא.

בנוסף, בנט לא פוסל חיבור גם עם ורואה בפגישה הערב ובסיכום הרשימה כשלב א' של איחוד כולל מימין לליכוד. הוא גם מודה כי עד לא מזמן רצה לרוץ באופן עצמאי בשני ראשים – מפלגת ימין דתי ליברלי בראשותו ומפלגת ימין דתי-חרד"לי בראשות הרב פרץ אך התיישר לתפיסתה של שקד, הגורסת כי הריצה צריכה להיות משותפת. עם זאת, הדגיש

בימין החדש מגיעים לפגישה הערב בין בנט שקד והרב פרץ בדרישה לנציג ימין חדש במקום ה-9 וכמובן איילת שקד בראש. כל הצעה אחרת מבחינתם היא בגדר "דרישות מטורפות".

בניגוד להצהרות מבית הימין החדש כי רשימה בהנהגת שקד מניבה למעלה מ12 מנדטים, המקום ה-9 קריטי מבחינת בכירים במפלגה שגורסים כי זהו מספר המנדטים הבטוח. 

עוד מבחינתם:   הוא הגורם הכי פחות בעייתי במשא ומתן של הרשימה המתגבשת מולו יש הסכמה מלאה, לעומת פרץ. בבית היהודי מבקשים להשאיר את שאלת הראש לסוף וקודם כל לסגור רשימה הכוללת כמובן, גם מבחינת הימין החדש את עוצמה יהודית.  

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא