יו"ר '' טען הערב כי "ישנו בלתי מוצדק על חוק הלאום" והתייצב כדי להגן על החוק אותו אישרה הכנסת בשבוע שעבר. "חוק הלאום הוא חוק חיוני לנוכח מתמשך בפסיקות בג"ץ ביסוד הלאומי של מדינת ", הסביר. "החוק אינו נוגע לזכויות הפרט של אזרחי אלא להיבט הלאומי של המדינה".

"החוק נוגע להיבט הלאומי של המדינה". השר נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

חלק מה"עליהום" עליו הוא מדבר, כולל את התפטרותו הערב (ש') של ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) בהלול מהכנסת בעקבותיו. " ישראל לא תבכה על כך. שיתפטר", אמר בעניינו של חבר הכנסת "שאמר שהזהות הפלסטינית שלו יותר חזקה מהישראלית".

ח"כ . צילום: פלאש 90

 

"לא לשינוי חוק הלאום"

על הטענות לקרע מול העדה הדרוזית בישראל בעקבות נוסח החוק שאושר, אמר כי "היה צריך לרתום מלכתחילה את הציבור הדרוזי וטוב שזה נעשה כעת", אולם טען כי "הכיוון הנכון לאיחוי עם הציבור הדרוזי הוא חוק מיוחד המכיר בחשיבות הברית עם העדה הדרוזית, הצ׳רקסית וכל מיעוט שקושר גורלו למדינת ישראל, ולא בשינוי חוק הלאום", כפי שמבקש השר משה כחלון (כולנו). לדבריו, "ביום רביעי האחרון העברתי לראש הממשלה הצעה ברוח זו ואפעל למימושה".

כזכור, חוק יסוד הלאום אושר בשבוע שעבר בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים של . 62 ח"כים תמכו, 55 התנגדו ו-2 נמנעו. "זהו רגע מכונן בתולדות הציונות ומדינת ישראל, קבענו בחוק את עקרון היסוד של קיומנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי", קבע ראש הממשלה עם אישורו.

מליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.