"עובדי רשות השידור נפלו בין הכיסאות. נדאג לכל אחד ואחד מהם. אני לא צריך מאף אחד שיעורים והטפות מוסר על חמלה". כך אמר היום (א') , שר האוצר, בנוגע למשבר הקואליציוני שמתרחש על רקע הקמת תאגיד השידור הציבורי.

שר החינוך ושר האוצר משה כחלון

במקביל, כחלון התייחס לחתימת הסכם השכר עם המורים ואמר: "אני מברך על ההסכם החדש. מדובר בבשורה למורות ולמורים בישראל שתביא לשיפור איכות ההוראה, לצמצום פערים במערכת החינוך ולהעלאת המוטיבציה לעסוק בתחום ההוראה".

דבריו של כחלון נאמרו במסגרת מסיבת עיתונאים מטעם . הכנס הציג את חתימת הסכם שכר המורים. שר החינוך בנט התייחס למשבר : ״מדינת ישראל צריכה יציבות ולא בחירות, השקעה באזרחים ולא השקעה בקלפיות. יש לנו ממשלה לאומית טובה, יש לנו שר אוצר טוב ואכפתי שעושה הרבה למען המדינה. אני קורא לכל חבריי בממשלה ולעומד בראשה: בואו לא נגרור את מדינת ישראל לבחירות מיותרות. לא נקח מדינה לבחירות בגלל תאגיד. שאלו כל חייל, מורה או חקלאי – הם לא מבינים על מה המשבר. יש לנו מדינה ואת המדינה הזו צריך לנהל. כשראש הממשלה יחזור מסין אני משוכנע שתימצא הדרך לפתור את המשבר".

נתניהו ובנט. סופגים הרבה ביקורת מתושבי עמונה. צילום:אמיל סלמן, פלאש 90
נתניהו ובנט. צילום:אמיל סלמן, פלאש 90

על חימת הסכם שכר המורים בנט אמר: "המורים יקבלו יותר כי מגיע להם יותר, וההסכם הוא צעד חשוב נוסף לחיזוק מעמד המורה בישראל. ההסכם החדש יביא לשקט וליציבות במערכת שכה חשובים לציבור המורים וההורים בישראל, ויאפשר לנו להתמקד ביעדי החינוך שלנו. אני מברך את ידידי שר האוצר משה כחלון ואת מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד על השותפות והעבודה המשותפת שהביאו להסכם החשוב הזה,
למען מוריי ישראל וילדיי ישראל".

דבריו של כחלון על התאגיד באו בתגובה לדבריו של ראש הממשלה אמש (מוצ"ש) על השידור הציבורי. כזכור, ראש הממשלה כתב אתמול בחשבון הפייסבוק שלו: "הסיבה היחידה להקמת התאגיד הייתה התייעלות תקציבית וביטול האגרה. יעדים אלה הושגו. האגרה בוטלה ולא תחזור. ההוצאה בפועל של רשות השידור ב-2016 היא 670 מיליון ש״ח בלבד ואילו תקציב התאגיד מתוכנן ל-740 מיליון ש״ח. בשלוש השנים האחרונות כבר התייעלו עובדי רשות השידור בלמעלה מ-300 מיליון ש״ח והם אמרו לי אתמול שהם מוכנים להמשיך ולהתייעל באופן דראסטי כדי לעמוד בכל היעדים. תקציב רשות השידור יהיה פחות מתקציב התאגיד. אם כך – בשביל מה צריך את התאגיד?".

השר כחלון. צילום:לע"מ
השר כחלון. צילום: לע"מ

נתניהו הוסיף, "ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציונים. בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד, שלנו, בנושאי התקשורת, לרבות סגירת התאגיד. האירוע היחידי היה סביב שאלת התקציב. בישיבה עם עובדי רשות השידור, ואני חייב להגיד לכם ישיבה מרגשת, קורעת לב, התברר לי שאין שום בעיה תקציבית. קודם כל, התקציב של רשות השידור: ההוצאות בפועל שלהם בשנה הזאת פחותות מהתקציב המיועד של התאגיד והם גם מוכנים להתייעל עוד ולהבטיח שכך יהיה. ולכן האגרה בוטלה, אין בעיה תקציבית – בשביל מה צריך את התאגיד הזה?".

"לשלוח מאות משפחות הביתה ערב פסח, בשביל מה? לכן לא יכול להיות מצב שאנחנו בליכוד עם 30 מנדטים מכבדים את כל הסעיפים הקואליציונים של מפלגות קטנות, גם בנושאים שאנחנו לא מסכימים כמו מס על דירה שלישית שכל הליכוד התנגד לו אבל כיבדנו את זה כי יש הסכמים, וכשבאים הסעיפים שלנו, שהם חשובים לליכוד ולי, את זה לא מכבדים. זה לא מקובל עלינו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.