תגובות סוערות לפיגוע הטרור בו נרצחו שני ישראלים בברקן. "מדובר בפיגוע טרור מאוד קשה שבו נרצחו שני ישראלים באכזריות רבה וגם נפצעה אזרחית שלישית", אמר רה"מ נתניהו. "כוחות הביטחון נמצאים במרדף אחרי הרוצח הנתעב. אני בטוח שהם יתפסו אותו ואני בטוח שגם נמצה עמו את הדין ובהקדם. אני רוצה לשלוח בשמי ובשם כל חברי הממשלה תנחומים למשפחות שני הנרצחים וכמובן את תקוותנו ותפילתנו להחלמה מהירה של הפצועה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "צה"ל וכוחות הביטחון מנהלים מצוד נרחב אחר המחבל בן הבליעל שביצע את הפיגוע הקשה בברקן. זה רק עניין של זמן עד שנשים עליו את היד".

המחבל נמלט.

 

"אני מזועזע וחש צער רב מהפיגוע הנורא שהתרחש הבוקר באזור התעשייה ברקן", אמר הנשיא ריבלין. "ליבנו עם משפחות ההרוגים, ואנו מתפללים לשלום הפצועה. זו לא הייתה רק התקפה על אנשים חפים מפשע החיים את חיי-היומיום שלהם, זו הייתה גם התקפה  על האפשרות של ישראלים ופלסטינים להתקיים יחד, בדרכי שלום. אני קורא להנהגה הפלסטינית לגנות את הפיגוע הנפשע הזה ולפעול גם בכוחותיהם ללכידת המחבל והמסייעים לו".

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני בטחוני נפתלי בנט אמר כי ״מדיניות ישראל מול טרור חייבת להיות אפס סבלנות, בכל החזיתות. אפס סבלנות מול החדירות היומיומית מהגבול העזתי, אפס סבלנות אל מול עפיפוני הנפץ והתבערה המתעופפים יום אחרי יום לתוך שטח ישראל, אפס סבלנות לכל גילוי של טרור. חייבים להחזיר את ההרתעה לישראל״.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) התייחס הבוקר לפיגוע הקשה וקרא לחזק את ההרתעה. "מול עם ישראל החפץ חיים ומעודד שיתוף פעולה בתעסוקה, באזור התעשיה ברקן שבשומרון, עומדים רוצחים פלשתינים המתחנכים וחפצים במוות ליהודים. צריך לחזק את ההרתעה באמצעות הריסה מיידית של בתי מחבלים רוצחים, הלאמת מגרשי הבתים וגירוש המשפחות. נמשיך לבנות ולשלוט ביהודה ושומרון, כי זו ארצנו ורק חיזוק אחיזתנו ביו"ש, תבטיח את ביטחוננו".

ברקן הבוקר. צילום: הלל מאיר/TPS

 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן הגיב לירי בברקן: "הפיגוע הנפשע לא ירתיע אותנו מלהמשיך לבנות ביהודה ושומרון ולפתח את הכלכלה והתעשייה בה. המפעלים שהוקמו בסיוע רב של משרד הכלכלה, פועלים לטובת כלל האוכלוסייה ביו"ש, כולל התושבים היהודים וגם הפלסטינאים, המתפרנסים בכבוד. על רקע הפיגוע הנחתי להאיץ את פיתוח והרחבת איזור התעשייה שנמצא בתפוסה מלאה בימים אלו. מול הטרור נלחם ביד קשה, לא ניתן לגדוע את הדו קיום האמיתי"

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא