יו׳׳ר הבית היהודי, השר פרסם אתמול (שני) טור בעיתון האמריקאי ה-Wall Street Journal, בו הוא מתריע כי התנהלות מדינות המערב במזרח התיכון עלולה להוביל "ליצירת רדיקלית מטהרן ועד הים התיכון, שהיא איום אסטרטגי.״ "העולם החופשי – בהובלת ארה"ב – עדיין לא עשה את הצעד הראשון והחשוב ביותר: הצהרה באופן גלוי שהעולם החופשי לא יאפשר בין המפרץ הפרסי לים התיכון", הדגיש השר.

נפתלי בנט, שר החינוך. צילום: פלאש 90
"מטרתה של איראן היא ייצוא המהפכה לכל מקום בעולם". צילום: פלאש 90

הסביר כי הוא ואחרים "מודאגים מהפסקת האש שהושגה בדרום סוריה בתיווך אמריקאי, רוסי וירדני בחודש שעבר". "הנוכחות של כוחות ארה"ב ובנות בריתה בצפון הכריחה את איראן לפנות דרומה" הסביר.  כעת לשיטתו "הפסקת הלחימה הזמנית באזור רק מעניקה לאיראן עוד שטח בניסיונה לבנות כביש מהיר לחוף".

בנט טוען בטור כי זיהויו של בתור האויב המרכזי עלולה להוביל בטווח הארוך לאיום חסר תקדים על אירופה. "במשחק השח הסורי, מנהיגי המערב כל כך ממוקדים בפרש התוקף את חיילי הרגלים שלהם, שהם לא רואים את המלכה המתמרנת אותם לקראת תבוסה", הסביר. "הטעות שבזיהוי כאיום הגדול ביותר אפשר לאיראן לקדם את הכלים שלה ולשפר עמדות. משנת 2015 מדגים את הסבלנות האיראנית, כשהיא מאיטה באופן זמני את ההכנות של המדינה להשגת נשק גרעיני אך לא מונעת זאת מהם בטווח הארוך".

"מאז , מטרתה של איראן היא ייצוא של המהפכה לכל מקום בעולם, אם צריך אז בכוח הזרוע", הסביר בנט. בנוסף למימון פעילות טרור והעצמת ברחבי העולם, אנו עדים להתפתחות נוספת באסטרטגיה האיראנית, הפעם בחסות המלחמה המתמשכת בסוריה". "תחת החסות של מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה, עוזר לבנות כביש מהיר זה. המהלך מסכן את כל ", כתב.

"שליטה במסדרון הזה תחבר את איראן בצורה ישירה לבנות חסותה בסוריה, ותאפשר לה להעביר במהירות ובזול אמצעי לחימה מתקדמים. הפרוזדור יאפשר לאיראן לבנות נוכחות צבאית בים התיכון, ויכניס שטחים נרחבים של אירופה לטווח של חיל האוויר, והטילים לטווח בינוני של איראן. איראן גם תוכל לבנות מפעלים לייצור אמצעי לחימה מחוץ לגבולותיה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.