וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, , ביקר הבוקר (ד') בבית ספר בעוטף לאחר הלילה רצוף מטחי הרקטות. "התפיסה שלי ביחס למערכה מול עזה: לעמוד כצוק איתן מול ולתת לתושבי ", אמר במהלך ביקורו. "את זה בדיוק אנחנו עושים".

השר בנט בביקור בבית ספר בעוטף עזה. צילום: יוסף איפרגן

 

השר בנט אמר כי "כ-75% מהתלמידים כבר לבתי הספר בכלל מערכת החינוך ביישובי עוטף עזה" והוסיף כי "עבר על התושבים כאן לילה לא קל, כשבין חצות לשעות הבוקר המוקדמות הייתה שורה ארוכה של אזעקות צבע אדום ומעבר לממ"דים. גם אני ביליתי את הלילה בבית משפחה באחד מהיישובים וחוויתי גם בעצמי את הלילה הלבן הזה. זה לא קל, ובכל זאת שלושת רבעי מהתלמידים נכון לשעה תשע ורבע כבר לבתי הספר ואני מקווה שעוד יגיעו בהמשך".

על ההתרחשויות מצידו השני של הגבול אמר השר כי "מה שאנחנו רואים בצד השני הוא לא במקרה. כל ההתחממות בצד העזתי היא לא מקרית והיא לא מקומית. המוח הוא מוח איראני והידיים ידי חמאס". לדבריו, "מדינת ישראל מצויה במערכה ממוקדת ועקבית אל מול ראש התמנון באיראן. אותו תמנון מפעיל את זרועותיו בלבנון, בסוריה ובעזה כדי לפגוע במדינת ישראל. מכיוון שאנחנו מנהלים מערכה כלכלית, מדינית וצבאית מול איראן, איראן מנסה להסיח את דעתנו ולייצר פרובוקציות כאן בעזה דרך אחת מזרועות התמנון".

השר בנט בביקור בבית ספר בעוטף עזה. צילום: יוסף איפרגן

 

"בעודנו נותנים בטחון לתושבי עוטף עזה, ובעודנו מכים בחמאס שבעזה, אסור לנו להפיל את הכדור, אסור לנו להוריד את המבט מהמטרה העיקרית. המטרה העיקרית היא איראן. ברגע שנטפל בראש התמנון כבר ממילא אנחנו נראה מצב הרבה יותר טוב מול כל התמנון", המשיך.

לבסוף הודה לכוחות הביטחון על פעולתם ואמר: "אני מכאן רוצה לתת גיבוי מלא לרמטכ"ל, לצה"ל, למערכת הביטחון, בהתנהלות אחראית, שקולה ונכונה לביטחון ישראל".

השר בנט בביקור בבית ספר בעוטף עזה. צילום: יוסף איפרגן


:עוד באותו נושא