ויו״ר הבית היהודי, , השתתף היום (ראשון) בטקס הרמת כוסית של ראשי מועצת יש"ע לרגל ראש השנה תשע"ט ולקראת פתיחת שנת הלימודים בשבוע הבא.

צילום: מועצת יש"ע – מירי צח

 

השר התעניין במצב הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן וביקש לשמוע אודות תחום החינוך, לצד מצב הבנייה באזור, והכריז כי השר ״צריך להמשיך את תנופת הבנייה ביהודה ושומרון וכי היעד לשנה הקרובה הוא מיליון יהודים מיליון תושבים ביהודה ושומרון״.

״תושבי יהודה ושומרון בונים את הארץ ומגשימים הלכה למעשה את חזון הציונות", הוסיף השר בנט, " ההתיישבות נמצאת בתנופת בנייה ועלינו להמשיך אותה בכל הכח. לשמחתי, בשנים האחרונות הצלחנו לשנות את השיח משתי מדינות להחלת ריבונות, זו התקדמות וצריך להתמיד בכך. אני שר החינוך של כל ילדי ישראל, גם של התלמיד בטירה וגם של התלמיד בגוש עציון. חילונים, דתיים, יהודים, ערבים – אני שר החינוך של כולם, ולא אתן שתהיה אפליה כלפי אף אחד תלמיד. אם תהיה אפליה כלפי תלמידים ביהודה ושומרון אני אלחם בזה. לשמחתי, הפער כאן מצטמצם ויש פחות נשירה ואני גאה בכם על כך".

צילום: מועצת יש"ע – מירי צח

 

 

בסיום האירוע העניקו יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני ומ"מ מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני שי לשר החינוך – תנ"ך מהודר, מעוטר בהקדשה אישית המונח על מעמד מיוחד.

בהרמת הכוסית השתתפו יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני, ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, ראש מועצה אזורית בנימין אבי רואה, ראש מועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצה אזורית מגילות ים המלח אריה כהן, ראש מועצה מקומית קרית ארבע מלאכי לוינגר, ראש מועצה מקומית בית אל שי אלון, ראש מועצה מקומית אלפי מנשה שלמה קטן, ראש מועצה מקומית אלקנה אסף מינצר, ראש מועצה מקומית הר אדר חן פיליפוביץ', מ"מ מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני וצוות משרדו של השר בנט.

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא