No Tag To Print

מסתננים עם פעילי שמאל בהפגנה. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
בנט הרצוג פלאש 90

בנט: "החלטה נבונה", הרצוג: "נתניהו צריך לרדת מהבמה"

תגובות סוערות במערכת הפוליטית להודעת נתניהו על ביטול הסכם קליטת המסתננים. חוטובלי: "נמצא את הדרך להוצאתם", עמיר פרץ: "נתניהו מקריב את האינטרס הישראלי על מזבח הלייקים"

במערכת הפוליטית לא נשארו אדישים להודעת רה"מ נתניהו על ביטול ההסכם עם האו"ם על מתווה קליטת המסתננים, כשמימין מברכים ובשמאל זועמים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט: "אני מברך את ראש הממשלה על ההחלטה הנבונה לבטל את הסכם קליטת המסתננים. נמנעה בכייה לדורות. כעת יש לפעול להוצאת המסתננים הבלתי חוקיים".

 סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי: "‏ביטול ההסכם עם האו"ם בנוגע למסתננים זו ההחלטה הנכונה. ממשלת ישראל תמצא את הדרך להגיע לתוצאה של הוצאת המסתננים מישראל. לא נתגמל מהגרי עבודה בתואר פליט. הם היו ונותרו מהגרי עבודה שהפרו חוק בכניסה הבלתי חוקית לישראל".
השר נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

 

יו"ר יחד אלי ישי: "ברצוני לברך את ראש הממשלה שהתעשת וביטל את ההסכם המביש שנתן פרס למסתננים הבלתי חוקיים. אין פתרונות נוספים, הפתרון היחידי לבעיה החמורה הזו, הוא לפתוח מחדש את מתקן חולות ולהכניס לשם את המסתננים. על ידי שנמנע מהם עבודה בישראל, הם יעזבו מרצון, ומי שלא יעזוב מרצון – יגורש".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג: "הגיע הזמן לטיפול שורש בקרן לישראל החדשה ובאקטיביזם של בג"ץ. מדובר בצעד חשוב בשמירה על זהותה היהודית והדמוקרטית של מדינת ישראל. מקור הבעיה נבע מקמפיין חתרני של הארגון הפוליטי הזר "הקרן לישראל חדשה" ומן האקטיביזם השיפוטי הפרוע של בג"ץ. הציבור הישראלי יבחן את נבחרי הציבור שלו בתוצאות ובמעשים – לא בדיבורים".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי. צילום: אלקסי רוזנפלד.

"נתניהו מקריב את האינטרסים של מדינת ישראל על מזבח הלייקים"

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג מהמחנה הציוני: "סיבוב הפרסה המדהים שביצע נתניהו ביממה האחרונה מצביע יותר מכל על חולשה והיסטריה של ראש ממשלה שהפוליטיקה פוגעת שוב ושוב בהחלטותיו למען טובת המדינה. ההחלטה להפר הסכם בינלאומי שהיה מאפשר למצא פתרון סביר לסוגיה תסבך את ישראל משפטית, מדינית והומניטרית. יש רק דרך אחת להתמודד עם מחזה האבסורד שראינו ביממה האחרונה – לתבוע מהשחקן הראשי לרדת מן הבמה לאלתר".

ח"כ עמיר פרץ מהמחנה הציוני: "ההסכם להעביר חצי מאוכלוסיית מבקשי המקלט למדינות מערביות ולפזר את החצי שנותר פה ביישובים חזקים ברחבי הארץ היה הסכם מכובד לכל הצדדים. זה הסכם שהיה שם קץ לצפיפות ולעומס בדרום ת"א והיה חוסך כסף רב למשלם המסים. זה הסכם שהיה מיטיב עם תושבי דרום ת"א ועם מבקשי המקלט. זה הסכם שהיה מחזיר את התוקף המוסרי שלנו אל מול העולם. שוב נתניהו מוותר על ההזדמנות להפוך למנהיג שמשנה מציאות ופועל תוך ראיה לרחוק. שוב הוא גונז תכנית טובה ושוב הוא משאיר אותנו בלי שום פיתרון. על מזבח הלייקים מקריב נתניהו את האינטרסים של מדינת ישראל".

הרצוג. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

ח"כ מרב מיכאלי מהמחנה הציוני: "אדוני ראש הממשלה, הודעת לתושבות ותושבי דרום ת"א גם על ביטול הקמת מנהלת שיקום דרום ת"א וחצי מליארד שקל שאתמול הודעת שמיועדים לשיקום? או שאולי היה ברור שלזה שהם לא מאמינים מלכתחילה. מה הבעיה? בוא נמשיך לספר להם איך השמאל אשם במצבם".

ח"כ מיכל רוזין וח"כ מוסי רז ממרצ בהודעה משותפת: "התנהגות של ראש ממשלה פחדן, זגזגן, ששוב לא מגלה קורטוב של מנהיגות. זו סטירה בפניהם של הגורמים הבינלאומיים, תושבי דרום תל אביב ומבקשי המקלט. לא משנה כמה שינסה לברוח ולהסתתר מאחורי הסתה נגד השמאל, הוא לא יכול לקחת חזרה את האמת שהוא חשף אתמול: הגירוש לא עומד באמנות הבינלאומיות ו"המדינות השלישיות" לא יקלטו פליטים בכפייה. בקיצור: עצרנו את הגירוש".

חברת הכנסת מרב מיכאלי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

כזכור, מוקדם יותר ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי ההסכם בוטל: "מדי שנה אני מקבל אלפי החלטות שמיטיבות עם מדינת ישראל ועם אזרחי ישראל. מעת לעת מתקבלת החלטה שיש צורך לשקול אותה מחדש. ביממה האחרונה קיימתי התייעצויות רבות עם שר הפנים אריה דרעי, עם גורמי מקצוע ועם נציגים של תושבי דרום תל אביב. שמעתי בקשב רב הערות רבות על ההסכם. בעקבות זאת, ולאחר שערכתי מאזן מחודש של היתרונות והחסרונות, החלטתי לבטל את ההסכם. למרות המגבלות המשפטיות והקשיים הבינלאומיים שהולכים ונערמים, אנחנו נמשיך לפעול בנחישות למצות את כל האפשרויות העומדות לרשותנו להוצאת המסתננים. במקביל נמשיך לחפש פתרונות נוספים. ההחלטה על הקמת המנהלת לשיקום דרום תל אביב תישאר בתוקף. המנהלת תתחיל את פעולתה בזמן הקרוב, בשיתוף נציגי השכונות בדרום תל אביב".

It is not Android