יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייחס אחר הצהריים (ד') במליאת הכנסת למתח סביב הר הבית. "באולם הכנסת יושבים שותפים לעלילת דם אנטישמית נגד ישראל", אמר לחברי הכנסת הערבים.

"איפה המנהיגות שלכם? למה אתם לא אומרים את האמת לציבור? הר הבית פתוח, מדינת ישראל שומרת על הביטחון. הדם נשפך ואתם שותקים. אתם יכולים לעלות להר הבית ולצלם את זה אבל אתם מעדיפים לחכך ידיים".

השר נפתלי בנט. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
השר נפתלי בנט. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"יש טובים ויש רוצחים. זה שחור ולבן. יש צודקים ויש טרוריסטים. זה מאבק האור בחושך. תבחרו צד". עוד גיבה השר את רה"מ על אף שהוא עצמו התנגד להסרת המגנומטרים: "זה לא סוד שהובלתי את ההתנגדות להסרת אמצעי האבטחה, בעת הזו אני מגבה את ראש הממשלה. והממשלה כולה".

"מלחמה בטרור יש לנהל בחזית אחידה, חד משמעית ונחושה. אני פונה לחבריי בימין ולחבריי בממשלה. הגיע הזמן, גם שלנו, לשנות כיוון מול הטרור ולעבור ממדיניות של מתן גזרים לפלסטינים למדיניות של גביית מחיר כבד. מבטונדות למתקפה. מגלאי טרור למלחמה בטרור. אסירי חמאס צריכים לשלם את המחיר בכלא. בלי ביקורים, בלי טלוויזיה".

ח"כ  אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) עלה דקות ספורות לאחר מכן והתנצח עם השר. "עלה כאן השר המפריע נפתלי בנט והצטרף למקהלה של שרים שמסיתים נגד חברי הכנסת הערבים, זה הבונטון".

"מאז שאנחנו בכנסת אנחנו יודעים שכל פעם שיש משבר, שיש שפיכות דמים שהממשלה יזמה, שיש תחרות בין נפתלי בנט לבנימין נתניהו, יש שעיר לעזאזאל והשעיר לעזאזל הקרוב ביותר הוא הח"כים הערבים. אנחנו מעלילים? שקר", קרא טיבי. "הציבור צריך מי שיסית אותו? שוטרים שתוקפים, שיורים, ממשלה שמציבה גלאי מתכת". עוד טען כי השר בנט עודד להרג ערבים. "אם הידיים שלי מגואלות בדם הן מלאות בדם של יהודים שעזרתי להביא לעולם".

השר בנט לא נשאר חייב והשיב כי "שקר שחוזרים עליו הרבה פעמים לא הופך לאמת ראשית. מעולם לא אמרתי שצריך להרוג ערבים, אבל מחבלים כן וזה מה שעשיתי בשירות הצבאי שלי ונעשה כך. אתה יודע שזה שקר אתה יודע שזה דיבתי. הלוואי שהיה אפשר שייפרדו מהעולם הזה יותר מחבלים".

"לפני עשרה ימים היה רצח בדם קר, אזרחים ערביי ישראל רצחו בדם קר שני שוטרים ישראלים. זה קרה בלי מגנומטרים, בלי שום מצלמות.זה קרה כי רצו לרצוח ישראלים ומאז חלק מחברי הכנסת הערבים לא מפספסים הזדמנות להבעיר אש. אתם צריכים להחליט, רוצים להיות אזרחים נורמטיבים? אהלן וסהלן. רוצים להצטרף למחבלים? מקומכם איתם .אנחנו לא נוותר", סיכם השר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20