שר החינוך ויו"ר נפתלי בנט מבהיר היום (ב') בישיבת הסיעה של מפלגתו כי יילחם בהקפאת הבנייה הממושכת בירושלים. בנט אמר כי "אנחנו פועלים מול רה"מ על מנת לשחרר את הבנייה בבירת ישראל". עוד הוסיף בנט כי "דווקא לנוכח ההקפאה בירושלים, הנחנו את הצעת החוק לירושלים מאוחדת לביצור מעמדה של הבירה. הבסיס לשלום – מאוחדת".

שר החינוך, נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר החינוך, . צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לדברי בנט, "חשוב שהעולם יבין שזו נקודת הפתיחה וכך נחסוך לעצמנו הרבה אי הבנות. נמשיך לפעול יחד עם ראש הממשלה כדי להוביל מדיניות ביטחון לאומי אחראית ונקפיד שהממשלה תמשיך ליישם את מדיניות המחנה הלאומי".

בנט התייחס גם למשבר על הרחבת הבנייה בקלקיליה, עליה שרים רבים אמרו כי הולכו שולל על ידי מערכת הביטחון וכי לא היו מודעים לסדר הגודל של הבנייה בכפר. "כחלק מהפקת הלקחים בצוק איתן ומתוך אחריות לביטחון ישראל, עלינו להקפיד שכל דיוני יהיו מעמיקים סדורים על כל המידע והחלופות".

בנוסף, סיפר בנט, כי בסוף החודש ייערך טקס הנחת אבן פינה לבניין הפקולוטה לרפואה באוניברסיטת אריאל, אליו יגיע במשותף עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בנט אמר כי התכנית החדשה תחזק את האוניברסיטה ואת לימודי הרפואה בישראל.

בסוף ההצהרה לתקשורת, התייחס בנט גם לנושא לוח החופשות. לדבריו משרד החינוך ומשרד האוצר עמלים על "בניית תכנית מקיפה שתביא פתרון לנושא". לדבריו, פתרון מוצלח יגדיל את התל"ג ואת הפריון, כי "הורים יוכלו לצאת לעבוד".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.