19:09 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט: "הבסיס לשלום – ירושלים מאוחדת"

בנט: "הבסיס לשלום – ירושלים מאוחדת"

בישיבת הסיעה השבועית, עקץ שר החינוך ויו"ר הבית היהודי את חבריו לקבינט שסיפרו על חוסר היכרות עם תכנית קלקיליה: "יש להציג את כל החלופות"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מבהיר היום (ב') בישיבת הסיעה של מפלגתו כי יילחם בהקפאת הבנייה הממושכת בירושלים. בנט אמר כי "אנחנו פועלים מול רה"מ על מנת לשחרר את הבנייה בבירת ישראל". עוד הוסיף בנט כי "דווקא לנוכח ההקפאה בירושלים, הנחנו את הצעת החוק לירושלים מאוחדת לביצור מעמדה של הבירה. הבסיס לשלום – ירושלים מאוחדת".

שר החינוך, נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר החינוך, נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לדברי בנט, "חשוב שהעולם יבין שזו נקודת הפתיחה וכך נחסוך לעצמנו הרבה אי הבנות. נמשיך לפעול יחד עם ראש הממשלה כדי להוביל מדיניות ביטחון לאומי אחראית ונקפיד שהממשלה תמשיך ליישם את מדיניות המחנה הלאומי".

בנט התייחס גם למשבר על הרחבת הבנייה בקלקיליה, עליה שרים רבים אמרו כי הולכו שולל על ידי מערכת הביטחון וכי לא היו מודעים לסדר הגודל של הבנייה בכפר. "כחלק מהפקת הלקחים בצוק איתן ומתוך אחריות לביטחון ישראל, עלינו להקפיד שכל דיוני הקבינט יהיו מעמיקים סדורים על כל המידע והחלופות".

בנוסף, סיפר בנט, כי בסוף החודש ייערך טקס הנחת אבן פינה לבניין הפקולוטה לרפואה באוניברסיטת אריאל, אליו יגיע במשותף עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בנט אמר כי התכנית החדשה תחזק את האוניברסיטה ואת לימודי הרפואה בישראל.

בסוף ההצהרה לתקשורת, התייחס בנט גם לנושא לוח החופשות. לדבריו משרד החינוך ומשרד האוצר עמלים על "בניית תכנית מקיפה שתביא פתרון לנושא". לדבריו, פתרון מוצלח יגדיל את התל"ג ואת הפריון, כי "הורים יוכלו לצאת לעבוד".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

היו"ר בנט בפתיחת מושב החורף בכנסת. ישיבת סיעת הבית היהודי. צילום: TPS

בנט: "יש שופטים בירושלים ששכחו שיש גם ממשלה בירושלים"

יו"ר הבית היהודי תקף את בג"ץ בישיבת סיעתו והכריז: "לא הכל בגיץ. הגיע הזמן לקבוע מתי בדיוק מותר לבג"ץ לפסול חוק"