"יש ארגון שקם בבוקר ששמו '', ממומן על ידי סורוס וע"י ממשלת גרמניה כדי להתעסק בחומרי הלימוד של ילדי ישראל. בתפקיד ערוץ מפמפם את זה בכל מקום", כך אמר הבוקר נפתלי בראיון ל'גלי ישראל'.

"'מולד' ממומן על ידי סורוס". שר החינוך זועם. צילום ימני: פלאש 90
"'מולד' ממומן על ידי סורוס". שר החינוך זועם. צילום ימני: פלאש 90

 

שר החינוך הדף בראיון את הטענות ל"" בבתי הספר הממלכתיים והוסיף כי ארגון 'מולד' "ממציא יש מאין את הקשקושים האלה". בנט תקף את ערוץ 10 "שלקח על עצמו את התפקיד להיות ערוץ הקרן החדשה לישראל, הולך ומפמפם את זה בכל מקום. ו'הארץ' שידענו כבר מזה". לדבריו, "הכל מגיע מהמשולש הזה של מולד, ערוץ 10 והארץ. והם לא מפסיקים ויוצרים איזו היסטריה שהיא נטולת בסיס".

"מתוך 281 תוכניות לימוד אופציונליות – 47 ע"י ארגונים דתיים"

עוד הוסיף שר החינוך כי "אנחנו בהחלט בעד מורשת ישראל, ואנחנו רוצים שילדי ישראל יכירו את המורשת שלנו, שיאהבו את ירושלים. אגב, חוק החינוך קובע את זה כאחת המשימות. אין שום החזרה בתשובה. מתוך 281 תוכניות לימוד אופציונליות, 224 זה ע"י ארגונים לא דתיים, ו-47 זה ע"י ארגונים דתיים. פחות מחמישית. אף מנהל בית ספר בשום מקום לא מחויב להכניס אף אחד לבית הספר, זה החלטה שלו ושל ההורים, אנחנו בשוק חופשי בעניין הזה".


בנט ממשיך בכך את הקו התקיף מול ערוץ 10, לאחר שגם בשבוע שעבר כינה את הערוץ: "ערוץ הקרן החדשה 10" וקרא לאנשיו: תתביישו לכם". זאת לאחר דיון שהתנהל בתכנית 'לונדון וקירשנבאום' בערוץ, כאשר על קיר האולפן הוצגה תמונה של בנט ממלא לוח בית ספר במילים "הדתה" ו"יהדות". שר החינוך טען בעמודי הפייסבוק והטוויטר שלו כי מדובר ב"קמפיין נגד היהדות".

שלום כיתה א'. צילום: נתי שוחט
"אף מנהל לא מחויב להכניס אף אחד לבית הספר". צילום: נתי שוחט

 

לאחר שאתמול פורסם כי שגריר ישראל בהונגריה יוסי עמרני קרא לראש הממשלה ההונגרי ויקטור אורבן להפסיק את הקמפיין שהוא מנהל נגד איל ההון היהודי , מוציא משרד החוץ הודעת הבהרה התוקפת בחריפות את המיליארדר האנטי-ישראלי. "סורוס, אדם שבאופן מתמשך חותר תחת ממשלות ישראל שנבחרו באופן דמוקרטי וזאת על ידי מימון ארגונים שמכפישים את המדינה היהודית ומנסים לשלול ממנה את זכותה להגנה עצמית", מסר דובר משרד החוץ עמנואל נחשון.

סורוס הוא מממן של ארגוני שמאל רדיקליים ברחבי העולם, בהם גם הונגריה. ר"מ הונגריה אורבן הנהיג מדיניות הגירה קשוחה במיוחדת בנוגע לכניסה של פליטים מוסלמים למדינה. סורוס, איש שמאל קיצוני מובהק, פועל נגד מדיניות זו ולטענתם בכוונתו ליישב מיליון מהגרים מוסלמים בהונגריה.

במודעות שפרסם הקמפיין של אורבן, נראה המיליארדר היהודי כשהוא צוחק ולצידו הכיתוב: "אסור לתת לג'ורג' סורוס להיות זה שצוחק אחרון". חלק מהכרזות הודבקו על הרצפה של קרונות הרכבות במספר ערים, וזאת על מנת שהנוסעים יוכלו לדרוך עליהן.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.