שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הישג למשפחות השכולות: ביטל שתוכנן עם ארגון השמאל הקיצוני "" והנחה לבדוק ביטול התקשרות עתידית עם ארגוני דה לגיטמציה. בארגון התפלאו לגלות על ביטול האירוע באמצעי התקשורת והבהירו "הכנס יתקיים כסדרו גם ללא השתתפות משרד החינוך".

פורום "בוחרים בחיים" בו חברות עשרות שיגר מכתב חריף לשר החינוך נפתלי בנט בדרישה למנוע כל קשר בין משרד החינוך לארגוני הדה לגיטמציה לישראל בראשות ובמימון "הקרן לישראל חדשה". זאת בעקבות הכוונה לקיים מחר (ד') יום עיון משותף למשרד החינוך ולאגודה לזכויות האזרח בו ידונו בנושא "זכויות האדם" לקראת יום זכויות האדם הבינ"ל.

בעקבות הפנייה, הודיע בנט על ביטול יום העיון המתוכנן ודרש ממנכ"ל משרד החינוך, , לבחון כל התקשרות בעתיד עם ארגוני הדה לגיטמציה.

במכתב ששגרו כ-50 משפחות לשר נכתב כי: "שיתוף פעולה עם ארגון שמגן על מחבלים ביום שכזה הוא אטימות במקרה הטוב והעדפת צד במקרה הרע. ארגון זה הינו ארגון דה לגיטימציה קיצוני ביותר שבין שלל פעולותיו נגד מדינת ישראל, נלחם בנו, המשפחות השכולות, בצורה ישירה, עת הוא מגן על המחבלים שרצחו את ילדנו, הורינו, אחינו, אחיותינו, נשותינו ובעלנו".

המשפחות ציינו כי רק בשנה האחרונה היה מעורב הארגון בייצוג המחבל עלאא זיוד, אזרח ישראלי תושב אום אל-פחם, שהורשע בביצוע פיגוע דריסה ודקירה בצומת גן שמואל בחודש אוקטובר ב-2015 ונשפט ל-25 שנות מאסר.

עוד הוסיפו המשפחות: "איבדנו את היקר לנו מכל- את ילדינו, נשינו, בעלינו ואחינו. לצערנו, אותם מגנים שוב ושוב על אותם רוצחים שפלים. לא יעלה על הדעת שמשרד החינוך ייתן רוח גבית לארגון זה. בסייעני הטרור יש להילחם ביד קשה ולא להעניק להם תמיכה תקציבית שיוצאת מהכיס של כולנו", לשון המכתב.

הכנס שהתבטל
הכנס שבוטל

"קצנו בדיבורים והבטחות שאין בהם ממש"

באגודה לזכויות האזרח סיפרו כי גילו אודות ביטול האירוע מפרסומים בתקשורת וכי הם נחושים לקיימו בכל מקרה. "האגודה לזכויות האזרח נדהמה לגלות מפרסום הודעה לעיתונות של '' בתקשורת על ביטול הכנס בנושא זכויות עובדים שתוכנן למחר בשיתוף עם המשרד החינוך ומט"ח לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי. באגודה מבררים את העובדות מול משרד החינוך ובמקרה הצורך ננקוט בהליכים הדרושים".

עוד אמרו כי "שיתוף הפעולה המקצועי בין האגודה לזכויות האזרח למשרד החינוך נמשך כארבעים שנה ומול כל שרי החינוך. האגודה הביעה דאגה עמוקה עוד יותר מכך שעולה כי שר החינוך הנוכחי תופס תפקידו כמבצע הלכה למעשה של התנועה הקיצונית 'אם תרצו' העושה שימוש ציני בכאבן של משפחות שכולות. ההחלטה מריחה ריח של דה לגיטימציה ורדיפה של ארגוני החברה האזרחית".

, אמו של דני גונן הי"ד שנרצח לפני שנתיים בפיגוע ליד דולב וחברת פורום "בוחרים בחיים", אמרה: "קצנו בדיבורים והבטחות שאין בהם ממש. שרי ממשלת ישראל חייבים להבין כי המשפחות השכולות לא יתנו ידן לשיתוף פעולה עם ארגונים תומכי טרור ומעודדי טרור. שיתוף פעולה שכזה עם הארגון מוכיח כי שרי וממשלת ישראל לא נתנו דעתן עד הסוף כי טרור לא מתחיל ומסתיים רק בפיגוע. הבטחות יש גם לקיים".

יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג, שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות אמר כי "לא יעלה על הדעת שמשרד החינוך יקיים קשר, לא משנה מה טיבו, עם ארגון פוליטי המכפיש את מדינת ישראל וחיילי צה"ל בעולם. מדובר בארגון הפועל בין היתר למען זכויות של מחבלים בבתי משפט במימון ממשלות זרות. זהו אחד הנושאים השנויים ביותר במחלוקת בחברה הישראלית ומן הכואבים ביותר למשפחות השכולות. הגיע הזמן שכלל משרדי הממשלה יוקיעו מתוכם את ארגוני הדה לגיטימיציה, ויפה שעה אחת קודם".

דבורה גונן, אמו של דני גונן הי"ד. צילום: פלאש 90
דבורה גונן, אמו של דני גונן הי"ד. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.