שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר בריאיון לגלי צה"ל לתלונה החדשה כנגד מוטי אלון, "כמנהיג ציבור אני אומר באופן ברור, אסור שהוא ילמד" בנוסף קרא השר לגורמים המוסמכים בחוק לטפל בפרשה. עוד הוסיף, "אסור שמוטי אלון יבוא במגע עם תלמידים".

כזכור, כפי שנחשף אמש (שלישי) בחברת החדשות, הגיעה תלונה חדשה כנגד מוטי אלון, שהורשע לפני חמש שנים בעבירות מין, לידי פורום 'תקנה'. על פי הדיווח, צעיר שפגש מספר פעמים את אלון כדי לקבל ייעוץ נתקל בתגובות בעלות קונוטציה מינית. הצעיר שהבין כי ישנה בעיה באופי הייעוץ, החליט לתעד חלק מהמפגשים בכדי שישמשו בעתיד ראיה לנכונות דבריו. בהמשך הוא הגיע לפורום 'תקנה', גוף של בכירים בצינות הדתית המורכב בעיקר מרבנים, שם מסר את גרסתו ואת תיעוד מפגשיו עם אלון ושכנע את הפורום באמיתות דבריו. על פי הדיווח ישנם תלונות נוספות בידי הפורום כנגד אלון.

בעקבות הדברים נפגש אלון עם הרבנים המטפלים בעניינו: הרב שמואל אליהו, הרב חיים דרוקמן, שבעבר איפשר למוטי אלון להמשיך בשיעוריו וכן הרב יעקב אריאל. במהלך הפגישה שהתקיימה בביתו של הרב אריאל הוצגו בפני אלון הממצאים והתלונה והוא הודה בנכונות הדברים. הרבנים דרשו ממנו לקחת אחריות פומבית על מעשיו אך הדבר טרם בוצע עד כה.

בתוך כך, על פי הדיווח הציע הפורום לבחור שנפגע לפנות למשטרה או המשך טיפול של הפורום מול היועץ המשפטי לממשלה אך הוא בחר לפנות לגורמים רבניים אחרים בכדי שיפרסמו ברבים את מעשיו של אלון.
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל