6:09 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט: "אין גל שריפות מקרי, יש גל טרור לאומני"

בנט: "אין גל שריפות מקרי, יש גל טרור לאומני"

שר החינוך נפתלי בנט קורא בעמוד הפייסבוק שלו להגדיר את גל ההצתות הערבי כחלק מגל הטרור: "מול טרור יש להילחם. וכך נעשה"

שר החינוך נפתלי בנט קורא היום (ו') לממשלת ישראל להכיר בהצתות שבוצעו בשבוע האחרון כחלק מגל הטרור. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו טען כי הצעד הראשון לפתרון בעיית ההצתות היא זיהוי הבעיה. "זהו טרור לאומני של מחבלי אש שנועד לפגוע במדינת ישראל, נועד לרצוח אזרחים בבתיהם, לפצוע אנשים, לגרום נזק ברכוש ולהטיל אימה. זוהי בדיוק הגדרת הטרור".

על אף שכבר אמש הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים גלעד ארדן כי מדובר בהצתות מכוונות, בנט טען כי הוא דוחף את הממשלה לפעול נגד ההצתות ככלי טרור. "הצעד הראשון הוא לזהות שמדובר בטרור ולא בשריפות מן השמיים. אני פועל בכל כוחי כדי שממשלת ישראל תזהה זאת כטרור ותתמודד מול זה כאל מול גל טרור", כתב יו"ר הבית היהודי.

בנט תקף גם את הרשות הפלסטינית ששלחה ארבע כבאיות, והבהיר כי היא אינה מתנקה בכך מן ההסתה הבלתי פוסקת שלה, לדבריו: "הרשות פלסטינית מזריקה רעל אנטישמי בספרי הלימוד של תלמידיה ובטלוויזיה הרשמית שלה כבר שנים ומגדלת דור של שונאי ישראל.
היא אינה מתנקה בכך שאחרי שהיא הדליקה בבוקר מדורת שנאה היא מציעה בערב ארבע כבאיות". הוא הוסיף כי הוא אינו מתרשם מכך. "מצטער שאיני מתפעל מכך. אל תציתו אצלנו אש ואל תביאו לנו כבאיות".

שר החינוך הוסיף כי אין זה המקום לתקוף את כלל הציבור הערבי על ההצתות: "זו טעות קשה להאשים את הציבור הערבי הישראלי כולו ולא אקבל זאת. רבים בציבור הערבי מוקיעים את ההצתות האלו וכואבים אותן".

בנט סיכם כי "זו טעות גם להמשיך ולעצום עיניים מול טרור כשהוא מכה בך. זה היה נכון אל מול הסכינים והדריסות, וזה בטח נכון מול גל הצתות לאומני".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?