נדחתה היום (שני) עתירתן של הצעירות לגייסן לשירות קרבי בחיל השריון למרות החלטת הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי לעבות את שילוב הנשים בצה"ל.

למרות ש-11 מתוך 15 המשתתפות בפיילוט סיימו אותו בהצלחה, בצה"ל אומרים כי הרמטכ"ל כוכבי טרם הכריע בסוגיית שירות הנשים בטנקים. לפי תוצאות המבחנים, זמני התגובה והפעולה של הלוחמות היו ארוכים משמעותית מממוצע הלוחמים בחיל השריון, ולפערים אלו משמעות רבה בפעילות המבצעית.

 

בבג"ץ התקיים דיון  בעתירת הצעירות הדורשות לשרת בשריון. הן עתרו לבג"ץ נגד צה"ל ומשרד הביטחון, כדי שיורה על שינוי בכל הקשור לשירות נשים לוחמות בחיל השריון.

בעתירתן לבית המשפט הן טענו כי היו מעוניינות לשרת כלוחמות בחיל, אך לא ניתנת להן האפשרות לעשות כן, זאת למרות הפיילוט שנערך בצה"ל בשילוב נשים בתפקידי לוחמה בשריון, שהוגדר כהצלחה. ״צה״ל של שנת 2020 מפלה נשים לרעה – רק בשל היותן נשים״, לטענתן.

על מנת להשלים את כלל הנתונים הנדרשים לקבלת החלטה, קבע הרמטכ״ל: "נכון יהיה להמשיך ולהתקדם לשלב הבא בתהליך בחינת שילוב נשים בטנקים במשימת הגנת הגבולות".

בהודעת דובר צה"ל נכתב  כי הבחינה תתבסס על העקרונות הבאים: "קביעת פרמטרים רלוונטיים למיון בהתבסס על תובנות הפיילוט, הרחבת היקף הלוחמות והרחבת פרק ההתנסות המבצעית. ההכשרה תותאם לנשים בהיבטי הרפואה, התזונה והאימון הגופני".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.