10:32 18/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "בן ערב, בן נצרת ובני"

"בן ערב, בן נצרת ובני"

חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, אתם אלו שהורסים את מערכת האמון בין יהודים לערבים

שלום לכם, חברי הכנסת של הרשימה המשותפת,
בואו נדבר על זה רגע.
בואו נדבר על יום הנכבה שאתם מציינים כאילו אתם כל כך מסכנים.

0000
חברי הכנסת של הרשימה המשותפת בטקס לציון יום הנכבה

 

הדבר הטוב ביותר שקרה לערביי ישראל הוא הקמת מדינת ישראל. בתוך ים סוער של משטרים עריצים ודיקטטוריים, בהם רוצחים במיני רציחות משונות נשים, להט"בים ונכים, אתם חיים בגן עדן. אי של יציבות ושל שקט.
נסו לדמיין לרגע מה היה קורה אם מדינת ישראל לא היתה קמה, ומן הירדן ועד לים היתה מדינה ערבית. האם היא היתה מדינה דמוקרטית? האם הייתם מכהנים בפרלמנט שלה? או שמא היא היתה חלק מהתרבות האיסלאמית הפונדמליסטית שאנו עדים לה בכל המדינות סביבנו? האם הייתם חיים במדינה משגשגת עם שירותי רווחה מתקדמים ומערכת חינוך ואקדמיה טובה, או שהייתם עסוקים בלרצוח אחד את השני ולאנוס אחד את אחות שכנו?

באחד השירים המוכרים שלו, 'שמאל הירדן', מבטא ז'בוטינסקי את משנת עולמו בקשר לחיים המשותפים של עמים נוספים בארץ ישראל, במדינת ישראל. הוא אומר בפירוש: "שם ירווה לו משפע ואושר בן ערב, בן נצרת ובני"
כולנו: יהודים, ערבים ונוצרים, נחיה כשווי זכויות וחובות. לא ייגרע מבני המיעוטים דבר וחצי דבר. מה שאנו, היהודים מקבלים – יקבלו גם הנוצרים והערבים. ומה מקבלים מיעוטים במדינות ערב? שוד, רצח, המשך של ניסיון כושל בן אלפי שנים לג'נוסייד לעם שעבר הכי הרבה תלאות בהיסטוריה, הרבה יותר מעם מומצא שלא היה קיים בשום ספר או זיכרון היסטורי.

הקמת מדינת ישראל היא מתנה משמיים לערביי ישראל, לאלו שרוצים לחיות בשלום עם משפחתם בביתם.
לא הייתם יכולים לבקש יותר מזה, לא הקמת מדינה "פלסטינית" היא שתגאל את הערבים, אלא קיום חובותיכם הבסיסיות כאזרחים שווים במדינה דמוקרטית ויהודית.

ואתם, חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, אתם עושים עוול לבוחרים שלכם. אתם עושים עוול לערביי ישראל. אתם מעודדים טרור, אתם מעודדים תסיסה ופגיעה במרקם החיים העדין גם ככה שקיים פה.
אתם אלו שהורסים את מערכת האמון שמעולם לא היתה קיימת, בגללכם, בין יהודים לערבים.

אתם וחברי הכנסת של השמאל הקיצוני פוגעים בערביי ישראל וכן, גם באלו שגרים בשטחי הרשות הפלסטינית.
לא אף איש ימין קיצוני, אלא אתם. האחריות הבלעדית היא עליכם.

חג נכבה שמח.

ידידה זמורה

ידידה זמורה

ידידיה זמורה, בן 18, גר ביישוב בית חג"י שבדרום הר חברון, פעיל למען שילוב בני נוער בעשייה ציבורית וממקימי 'נוער הליכוד' המתחדש.
ידידה זמורה
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תושבי נצרים לשעבר: "יש כעס, אבל בעיקר כאב גדול"

אחרי שצה"ל תקף אמש ביישוב בו גר עד לפני 12 שנים וחצי, יאיר הלר אומר לערוץ 20: "זה תרחיש שכולם ידעו שיקרה כשעם ישראל יצא משם"