בני בן זקן עם איתי שכטר. צילום: משה בוקר/ערוץ 20
עם . צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

בני בן זקן אדם אינטליגנט. מאדם כזה מתבקש דבר בסיסי מאוד, להתייצב מול המצלמות ולומר בלי בושה: טעיתי. אני אחראי למחדל, אני נושא באחריות, לא מנהל הקבוצה אלי מנצור ולא אף אדם אחר. בן זקן היה יוצא גדול. בעצם בשום מקרה הוא לא יכול היה לצאת גדול אחרי המחדל בקרית שמונה אבל הוא לפחות היה יוצא גבר כמו שאומרים בשכונות בירושלים.

אבל מאמן בית״ר ירושלים הגיע לעמדת הראיונות בסיום המשחק בקרית שמונה מתוכנת היטב. הוא בא לומר שהיה משחק טוב, שהשחקנים שלו נלחמו עד הרגע האחרון ואפילו השוער בוריס קליימן עלה להתקפה בדקה האחרונה במטרה להשיג שער שוויון. בני בן זקן התייצב אתמול במסיבת עיתונאים בבית וגן לקראת המשחק בשבת נגד וחזר שוב על הטקסט תוך התעלמות כמעט מוחלטת מהטעות הקשה שלו.

“לגבי המשחק מול קרית שמונה, רצינו לנצח עד השנייה האחרונה. ראינו שהשחקנים התאמצו וגם בוריס עלה לכדור הקרן של השניות האחרונות. עשינו שני ניצחונות יפים מאוד מול מכבי נתניה ומכבי חיפה, זיהינו חולשות של היריבה וניצלנו חוזקות שלנו ומגיע לשחקנים שלנו כבוד על כך. מאוד שמחים על הנקודות. כבשנו הרבה שערים במשחקים האחרונים, למרות שלא תמיד אנחנו דומיננטיים. יש לנו מטרות שהמועדון יצליח, יש לנו סגל רחב ואנחנו עושים הכול במקצועיות ורגישות”, אמר בן בן זקן. ומשהו על הטעות המביכה בה שיתף בו זמנית במשחק רבע גמר גביע הטוטו בקרית שמונה? כמעט ולא נאמרה מילה.

צילום: בית"ר ירושלים
צילום: בית”ר ירושלים

 

הקפטן איתי שכטר אמר משפט על המחדל ומיהר למשחק נגד אשקלון: ״אלו דברים שקורים בכדורגל, הראש שלנו כבר ביום שבת ובמשחק מול אשקלון. במועדון גדול כמו בית”ר ירושלים קורים הרבה דברים. יש פה קהל ענק, אנחנו נצטרך לבוא כיחידה אחת כדי לתת את הכול שהמועדון יהיה למעלה כמה שיותר״. אושרי דודאי, הדובר הוותיק התייחס לשיתוף ששת הזרים ואמר: “ברור לנו שאירוע זה לא יכול לקרות. אנחנו נפיק לקחים ונסיק את המסקנות”. אפשר לנסות לכוון את הביקורת לעבר מנהל הקבוצה אלי מנצור. יש למנהל חלק באשמה אבל עם כל הכבוד למנהל הקבוצה, המאמן אחראי להרכב ולחילופים. מנהל הקבוצה לא עושה את ההרכב הוא רק מרים את שלט החילופים. מנהל קבוצה צריך להיות עירני ולהזהיר אבל חובתו של המאמן להיות אחראי לשילובם של הזרים.

בן זקן, כמו שכטר, הוא פוליטיקאי טוב. שניהם דיברו על הדברים שהאוהדים רוצים לשמוע. יש קבוצה טובה, רוצים לנצח את אשקלון, היו שני ניצחונות גדולים על נתניה ומכבי חיפה, בקיצור, רק אל תדברו איתנו על שערוריה, מחדל, טעות, אל תכניסו לאלי טביב ואלי אוחנה רעיונות לראש כמו הסקת מסקנות. בני בן זקן מאמן צעיר, הוא זוכה להערכה בינתיים במועדון והוא נחשב למאמן מבטיח. הוא היה יוצא טוב יותר אם היה מודה שהטעות שלו והאחריות שלו. אוחנה או טביב לא היו משאירים אותו ברביעי בלילה בקרית שמונה. אבל  בן זקן שמכיר את התקנון בהתאחדות והעונש הצפוי לקבוצה שלו, ניסה לשכנע את כולנו שהקבוצה שלו התאמצה להשוות עד השניות האחרונות במטרה להגיע להארכה ולנצח כדי להגיע לחצי גמר גביע הטוטו. הוא שכח לרגע שאת המשחק הוא הפסיד כבר בדקה ה-63 כאשר שיתף זר שישי במשחק.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.