בעקבות הפרסום בערוץ 20 אודות התנדבות גרעין נח"ל של צה"ל עם אוכלוסיית המסתננים בדרום , ייפגש היום (ב') עם קצין חינוך , תת-אלוף צביקה פייראיזן, ויעלה בפניו את הנושא.

פעילות חיילי צה"ל בגינת 'דה מודינה'. צילום: החזית לשחרור תל אביב

כזכור, בשנה שעברה הורה שר הביטחון אביגדור ליברמן כי פעילות התנדבותית של חיילי צה"ל עם ילדי המסתננים תופסק לאלתר. זאת לאחר שח"כ אמיר אוחנה, חבר ועדת חוץ וביטחון, פנה בשאילתה על מנת לברר מהי מטרת שיתוף הפעולה בין צה"ל למסתננים מסיגי הגבול והאם בכוונת צה"ל לעודד הסתננות בלתי חוקית לישראל. אז דובר על חשיפה כי חיילי צה"ל נוהגים להתנדב בשיתוף פעולה עם ארגונים התומכים במסננים בפעילויות חברתיות למען ילדי המסתננים. סגן השר אלי בן דהן אמר בתגובה לשאילתה, כי מדובר בהתנדבות חד פעמית, אך לאחר שנודע שהדבר חוזר על עצמו, הורה מפקד בה"ד 15 לעצור את הפעילויות ההתנדבותיות של חייליו ובהמשך הגיעה ההוראה ישירות מלשכת שר הביטחון.

בשיחה עם ערוץ 20 אמרה שפי פז, פעילת ה'חזית לשחרור דרום ת"א' כי "מה שאנחנו רואים זה שימוש ציני, פוליטי ומעליב בחיילי צה״ל לקידום אג׳נדה של השמאל על גבם של תושבי השכונות. אנחנו דורשים לשים קץ להתנהלות הפוגענית של המחלקה לצעירים ונוער ולהחזיר את החיילים לצבא. הם לא התגייסו כדי להיות שמרטפים של ילדים אריתראים".

שפי פז בראיון ל'היום הזה' אמש (א')

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ״החיילים המצולמים בסרט הינם חיילי נח״ל המתגוררים בשכונת שפירא ונמצאים בפרק השני של שירותם תקופת התרומה לקהילה והמעורבות החברתית. באירוע זה הועברה פעילות לילדי שכונת שפירא בגינה הציבורית, ללא קשר למוצאם של המשתתפים בפעילות. פעילות הגרעין בשכונה אושרה ע״י משרד הביטחון, משרד החינוך ועיריית תל אביב״.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.