הכלה רוני כהן. צילום: באדיבות המצולמים

 

לפני כמה ימים התפרסמה הודעה עצובה וטרגית בוואטסאפ בה כתבה ארוס טרי על מחלתה המתקדמת של ארוסתו רוני. "רוני כהן היא אשתי לעתיד ולפני חודש התהפכו לנו החיים.
היא לא הרגישה טוב, בבוקר הגענו למיון, בצהריים הודיעו לנו שיש לה לוקמיה, סרטן הדם ובערב היא כבר מצאה את עצמה מחוברת לכימותרפיה. בספטמבר היא אמורה להיות אשתי. היא תהיה אשתי, אבל רק אם אצליח להציל אותה"

"הדרך היחידה להציל אותה היא על ידי מציאת תורם מתאים עבור השתלת מח עצם. לפני כשבוע קיבלנו את הבשורה המרה שלא מצאו לה תורם במאגר הארצי ואף לא בעולמי.
אם לא די בכך, התבשרנו שבמידה ולא ימצא תורם בחודש הקרוב, סיפורה של אהבת חיי יגמר בגיל 27. על מנת למצוא תורם מתאים, בעוד כשבועיים נערוך מבצע בפריסה ארצית למציאת תורם שיציל את חייה. המטרה היא אחת, להגיע לעיניהם ולבבותיהם של כמה שיותר אנשים, לתת את מיקום וזמן יום ההתרמה ולהניע אותם לצאת מהבית באותו היום, לבצע את הבדיקה ולהציל את החיים של רוני"

רוני כהן והארוס. צילום: באדיבות המצולמים

 

בהמשך, פרסמה המשפחה אתר ייעודי בו ניתן לקבל פרטים נוספים על איך אפשר לעזור ולהתגייס למען בריאותה של רוני. באתר כתבה רוני: "אני רוני כהן, בת 27 ממושב רינתיה. הייתי אמורה להתחתן בספטמבר, אבל במקום לבחור מפיות ולהתרגש מהעתיד, בחודש האחרון אני מאושפזת וזקוקה להשתלת מח עצם דחופה. אני מחפשת מישהו כמוני, ממוצא תימני ומרוקאי, כלומר עם סבירות גבוהה להתאמה, שעשוי להציל את חיי".

אז אם אתם רוצים לעזור באופן כללי ובפרט אם אתם עונים להגדרה או מכירים מישהו שעונה להגדרה אתם יכולים להציל את רוני. רוני אובחנה כחולה בסרטן הדם וזקוקה בדחיפות לתרומת מח עצם. אם אתם מתאימים לתיאור ובגילאים 45 – 18, שריינו את התאריך ה-19.8.18 ותעשו משהו טוב למען מישהו אחר.

מעבר למבצע שיתקיים ב-19.8.18 ברחבי הארץ ניתן גם לגשת לסניף של עזר מציון בפתח תקווה, כדי להיבדק ללא עלות ע"י דגימת רוק פשוטה שאורכת 3 דקות. הכתובת היא: קפלן 40, פתח תקווה. אין צורך לתאם אלא פשוט להגיע בין 16:00 – 09:00 בימים א' עד ה'. כדי לבדוק אם אתם נמצאים כבר במאגר, ניתן להזין תעודת זהות או מספר אישי באתר של עזר מציון או להתקשר למספר:

03-9277777