טקס השבעת חיילי חטיבת גבעתי בכותל. צילום: פלאש 90
טקס השבעת חיילי חטיבת גבעתי בכותל. צילום: פלאש 90

היחידה יקבע את זהות מקריא פרק א' בספר יהושע בטקסי ההשבעה של  , כך פורסם באתר ערוץ 7. על פי הפרסום, בהוראה שהועברה מאגף כח אדם בצה"ל הובהר כי התפקיד שעד כה הופקד בידי הרב הצבאי, נתון מעתה להחלטת הטירונים.

ברבנות הצבאית כעסו על ההחלטה ואמרו לערוץ 7: "שוב אנו עדים לכרסום מעמדה של על ידי צה"ל. ההנחיות הללו מוגשות במסווה של נהלים רשמיים העוברים 'רענון' בשם הסדר הטוב וכדי לעגן ולהדק את מצבת הסמכויות. בפועל מדובר בתופעה שרק הולכת ומתעצמת. כך אירע בעבר כשהועתקו טקסי ההשבעה של גדוד נצח יהודה מגבעת התחמושת לכותל שם מתקיים טקס גדול בנוכחות חיילות תוך התעלמות מרגשות החיילים החרדים. כך נלקחו סמכויות מהרבנים הצבאיים לגבי אישורי זקן לחיילים דתיים והעברת הסמכויות לשלישות". עוד אמרו ברבנות כי מדובר ב"מגמה לרעה שחייבים לעוצרה ויפה שעה אחת קודם".

צה"ל: "מרכזיות הרב הצבאי בטקס נותרה במקומה"

תגובת דובר צה"ל: "בהוראה המעודכנת נכתב כי כל בעל תפקיד אשר נקבע על ידי מפקד היחידה יכול להקריא את פרק א' בספר יהושע. את קריאת הפרק יוכלו לבצע רבנים צבאיים ובעלי ובעלות תפקידים אשר יאושרו על ידי מפקד היחידה. מרכזיות הרב הצבאי בטקס נותרה במקומה והוא נוטל חלק בטקס ההשבעה בין אם בקריאת הפרק או בטקסט אחר. ההוראה עודכנה באגף כוח האדם על מנת להסדיר את טקסי השבעת הטירונים בצה"ל בהיבטי תוכן והשתתפות מפקדים".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא