שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בימין ובשמאל בירכו הערב (חמישי) על החלטת ארצות הברית לפרוש מארגון אונסק"ו בגלל נטייתו האנטי-ישראלי. שר החוץ של אביגדור ליברמן צייץ בטוויטר כי מדובר ב"צעד חשוב ונכון ערכית ומוסרית של בת בריתנו הגדולה ".

עוד כתב ליברמן כי אונסק"ו הינו "ארגון אנטישמי ומוטה פוליטית, שהפך את השקר למנהג, ואיבד את הדרך ואת הרלוונטיות".

יו"ר מפלגת העבודה - אבי גבאי. צילום: פלאש 90
יו"ר המחנה הציוני – . צילום: פלאש 90

השר לבטחון פנים גלעד ארדן הביע גם הוא תמיכה בהחלטה ואמר כי "זה הזמן להודיע רשמית לאו״ם שאם תפורסם על ידו "הרשימה השחורה" של חברות בעלות ‏פעילות כלכלית גם ביהודה ושומרון, יופסק לחלוטין המימון לאו״ם על ידי ארצות הברית וישראל".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי אמר בתגובה להחלטה כי הוא: "מברך את ארצות הברית על החלטה נכונה לפרוש מחברות באונסק"ו". והוסיף כי "אונסק"ו לא עוסק בתרבות אלא בעיוות ההיסטוריה היהודית ובפוליטיקה של סמלים".

גם ח״כ , מהמחנה הציוני הביעה תמיכה בהחלטה ואמר כי היא "מעריכה את הפרישה האמריקאית מאונסק"ו בגלל היחס לישראל". לבני אמרה כי מדובר ב"מסר לעולם שיש מחיר לפוליטיזציה, חד-צדדיות ולעיוות ההסטוריה".

השהתה את הדיונים על מינוי נשיא העליון הבא. שרת המשפטים איילת שקד. צילום: פלאש 90
השהתה את הדיונים על מינוי נשיא העליון הבא. שרת המשפטים איילת שקד. צילום: פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד אמרה: "כך ייעשה לארגון שפוגע במדינת ישראל ומתדלק בהחלטותיו השקריות והאנטישמיות את ארגון הBDS. פרישת ארה״ב הצפויה, היא צעד חשוב בקריעת מסכת הצביעות מעל פני אונסק"ו".

מוקדם יותר הערב הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ינחה את אנשי משרד החוץ להכין גם את פרישתה של ישראל מהארגון, במקביל לארצות הברית.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא