בתום יממה של חיפושים תחת הריסות הבית בו הסתתר, הפלסטינים הודיעו הלילה כי סיימו את החיפושים וכי מתחת להריסות לא נמצא המחבל אחמד גראר. שב״כ וצה״ל ימשיכו במצוד אחריו ומעצה יפעלו בעיקר במישור המודיעיני. גורם ביטחוני אמר הבוקר לאתר ערוץ 20 ״לא נעצור עד שנגיע גם למחבל האחרון. מהיום הוא יסתתר במחילות וגם לשם נגיע״.

אחד המבנים בג'נין בהם הסתתרו המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: רויטרס
אחד המבנים בג'נין בהם הסתתרו המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: רויטרס

בבית החולים ממשיך להתאושש לוחם ימ״מ שנפצע באורח קשה בהתקלות בג׳נין. מצבו השתפר ואמש כבר סיפר למפקדיו על שאירע בזירה. תחקור האירוע מעלה כי הלוחם פעל בגבורה רבה ולחם לאחר שנפצע באורח קשה ואיבד דם רב. התחקיר מעלה כי המחבל שפתח באש לעבר הלוחמים חוסל בזירה ולא כפי שסברו קודם לכן שהיורה הוא אחד הסייענים. על פי עדויות בשטח לוחם הימ״מ לחם בזירה ולאחר שנפצע קיבל טיפול מציל חיים מחבריו.

משפחת הטרור מג'נין. הבן ככל הנראה הצליח להימלט
משפחת הטרור מג'נין. הבן ככל הנראה הצליח להימלט

במערכת הביטחון מעריכים כי החוליה פעלה בהכוונה ובמימון של ארגון הטרור חמאס שעשה בשנה האחרונה מאמצים רבים להוציא פיגוע ביהודה ושומרון. למרות האירוע גורם ביטחוני אומר כי, ״הכוח שנשלח לבצע את המשימה הוא מהמובחרים שיש לנו במערכת הביטחון והוא היה הכוח הנכון למשימה המורכבת״.

אתמול בצהריים כוחות הביטחון סיימו את הפעילות במחנה הפליטים ג'נין, לאחר שמשעות הלילה (ה') ביצעו פעילות לכידה וחיסול מחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח הי"ד בפיגוע ירי סמוך לחוות גלעד בשבוע שעבר. בפעילות חוסל מחבל אחד, ונעצרו מספר פעילי טרור הקשורים לפיגוע הירי. העצורים נמצאים בבתי החולים ובחקירת שב"כ.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון