מה שהחל כמחלה חדשה ובלתי מוכרת, הפך למגפה שמשנה את העולם לנגד עינינו ממש ומאלץ את כולם – מעסיקים, שכירים, עצמאים ורשויות – לצאת מהקופסה ולהפעיל פרקטיקות חשיבה והתנהגות חדשות ויצירתיות.

אבל אם בשלל תחומי החיים קצת קשה לנבא מה יקרה, לחלק מהמומחים די קל לחשוב קדימה על הצעד הבא בתחום התעסוקה.

השלב הבא בעולם התעסוקה – עבודה מהבית?

אם עד היום היו פה ושם מעסיקים שבחרו או אפשרו לעובדים שלהם לעבוד מהבית, באופן מלא או חלקי, הרי שעולם התעסוקה משתנה כעת בקצב מואץ לנגד עינינו ומעסיקים שרוצים לשרוד חייבים לעשות שינוי עמוק בתפיסה.

והאמת? זה פתרון כל כך פשוט, משתלם, נוח ואפילו אקולוגי, שהוא כדאי לכולם.

כמעט כל מי שיש לו בבית אינטרנט וקו טלפון יכול בימינו לעבוד מהבית – תמיכה טכנית, שירות, מכירות, שיווק, כתיבה, פיתוח אתרים, גרפיקה ממוחשבת ועוד – רשימת התפקידים והמקצועות שאפשר לבצע מהבית היא אינסופית.

חוץ ממחשב, אינטרנט וטלפון, צריך גם משמעת עצמית ומיומנות בסיסית בניהול זמן, אבל אולי חשוב יותר מכל אלה, שגם יהיו לכם פתרונות דיגיטליים למעקב נוכחות, מעקב אחר ביצוע משימות, תיעוד ביצועים, הישגים ועוד.

פתרונות דיגיטליים שכבר נמצאים בשימוש די נפוץ, כוללים למשל יומן דיגיטלי, שניתן לשתף, אפליקציות למעקב אחר ביצוע משימות, מסמכים אינטרנטיים משותפים, שעוני נוכחות חכמים ועוד.

ניהול נוכחות עובדים ומשימות בדיגיטל

שעוני נוכחות מתקדמים הם כבר לא דבר חדש, אבל חברת ישראלית צעירה מביאה איתה את הדבר הבא לשוק ניהול העובדים בישראל ומציעה הרבה מעבר לשעון נוכחות רגיל.
החל מבדיקות נוכחות אינטרנטיים, המאפשרים דיווח בהתחברות למערכת הדיווח מכל מחשב, או מכשיר חכם אחר באמצעות סיסמה מוגנת וכלה באפליקציה, המאפשרת לעובדים לדווח בקלות כניסה ויציאה מעבודה מכל מקום בו הם נמצאים ומאפשרת למעסיקים מעקב גם אחר מיקומם על פני המפה. מערכת נוכחות מתקדמת, המציעה עיבוד נתונים, מהן המנהלים יכולים להפיק מידע שימושי, לצורך ייעול החברה או מעקב אחר יעילות התפקוד של העובדים, כמו גם חיסכון בזמן וזה עדיין לא הכל.

המערכת החכמה של מקאנו מאפשרת ניהול נוכחות מכל מקום בעולם, הגדרת הסכמים בהתאם לחוזים אישיים, הגדרת משימות, תעדוף של המשימות לכל עובד ועוד.

גם העובדים מרוויחים מהפתרונות הדיגיטליים הללו, כי הם יכולים לצפות בדוח השעות החודשי שלהם מכל מקום ובכל זמן, לשלוח למנהלים אישורי מחלה, בקשות לחופשה ועידכונים שוטפים בכל נושא ואפילו לבדוק את דוח הנוכחות שלהם ולאשר אותו בלחיצת כפתור.

עבודה מהבית מתחילה להיראות כמו רעיון לא רע בכלל

עם קצת גמישות מחשבתית, תוכלו להצטייד בשעון נוכחות אינטרנטי תוצרת מקאנו יחד עם ארגז כלים מדהים, שיאפשר לכם ולעובדים שלכם להישאר במרכז העניינים, גם אם הקורונה תישאר איתנו לזמן רב.

 

עבודה מהבית עם המערכת החכמה של מקאנו כבר לא משאירה מקום להתלבטויות – אפשר לעבוד מהבית באותה מידה של יעילות ואמינות, תוך שמירה על ביטחון העובדים והמידע, חיסכון בזמני נסיעות, דלק ועוד.

ולגבי הנוחות – אין כאן בכלל שאלה. עבודה מהבית עם פיג'מה היא לגמרי השלב הבא בעולם התעסוקה.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.